banner461
banner195

Tekiner açıkladı: Taşerona karşı mücadeleye devam

CHP Nevşehir Milletvekili adayı Bülent Tekiner, kangren haline gelmiş sorunların çözümü için iktidara talip olduklarını söyledi. Çiftçinin ve emekçinin hakkını korumak için büyük bir kararlık içinde sosyal politikalar geliştirdiklerini belirten Tekiner, taşeron sistemiyle de sonuna kadar mücadele edeceklerini açıkladı.

Tekiner açıkladı: Taşerona karşı mücadeleye devam
11 Mayıs 2015 Pazartesi 16:30

banner143
banner134

 NEVŞEHİR (Merkez) – Seçim çalışmalarına ara vermeden devam Bülent Tekiner, sabah saat 7’de Nevşehir İl Özel İdaresine gelerek Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı işçilerin sorunlarını dinledi. Türkiye’de hükümetin emek eksenli politikaları para ve zaman kaybı olarak gördüğünün altını çizen Tekiner, “Emek harcanan her yer, bu yerlerde meydana gelen her gelişme ailelerimizi, aşımızı, işimizi ve çocuklarımızın geleceğini doğrudan etkilemektedir” diye konuştu.

 

TAŞERONLA SONUNA KADAR MÜCADELE SÖZÜ

Hükümetin, emek karşıtı politikalarını taşeron sistemi üzerinden sürdürdüğünü ifade eden Bülent Tekiner, özellikle İl Özel İdareleri bünyesinde çalıştırılan yol ve ulaşım hizmetleri müdürlüklerine bağlı işçilerin emekliliğe zorlanarak bu sektörde de taşeronlaşmanın önünün açılmak istendiğini söyledi.

 

1995 yılında 1000 olan şoför kadrosunun 193’e düşmüş olmasının düşündürücü olduğunu vurgulayan Tekiner, CHP iktidarında emek sömürüsüne izin vermeyeceklerini ve taşeron sistemini ortadan kaldıracaklarını açıkladı. Emekçilerle yapılan toplantının ardından Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan’ı makamında ziyaret eden Bülent Tekiner, diğer birimlerdeki personelle de görüşerek başarı dileklerini iletti.


    


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mahmut - 3 yıl önce
Taşeron demek siyasi liderlerin mitinglerine gelen kuru kalabalık niye kadro ya alsınlar
Avatar
hasany - 3 yıl önce
Belediyede ki taşeron ları alsın başkankarı kadroya. ......