banner421
banner461
banner195

TOKİ’ye kadın eli değdi

CHP Nevşehir İl Kadın Kolları seçim kampanyasına ara vermeden devam ediyor. Nevşehir’in kanayan yarası haline gelen Yeni TOKİ’ye çıkartma yapan CHP’li kadınlar vatandaşların sorunlarını dinledi

TOKİ’ye kadın eli değdi

banner143
banner134

 NEVŞEHİR (Merkez) – Kale mahallesinde yapılan “Kentsel Dönüşüm” çalışması neticesinde evlerinden çıkartılan Nevşehirliler için oluşturulan ve Yeni TOKİ olarak da bilinen Mehmet Akif Ersoy mahallesine çıkartma yapan CHP Nevşehir Kadın Kolları üyeleri vatandaşlarla dertleştiler. Nevşehir Milletvekili Adayı Bülent Tekiner’in kız kardeşi Aylin Tekiner’in de katıldığı çalışmada CHP’li kadınlar kapı kapı dolaşarak projelerini anlattılar.

 

KİRACI HALİNE GELDİK  

Kentsel dönüşüm denilerek, evlerinden çıkarıldıklarını anlatan TOKİ sakinleri, ev sahibiyken ödedikleri krediler nedeniyle adeta kiracı konumuna düşürüldüklerini söylediler. Kale mahallesindeki yıkılan evlerinin yerine TOKİ tarafından inşa edilen konutların yüksek bedel üzerinden kendilerine satıldığını vurgulayan yöre sakinleri, bugüne kadar ödedikleri ve daha ödemeleri gereken paranın hesabını yapamadıklarını belirttiler.

 

BAKKAL, MANAV, OKUL.. HEPSİ SIKINTI

Müstakil evlerde otururken, 70 ila 100 metrekarelik evlere sığışmak durumunda kaldıklarından şikayet eden TOKİ sakinlerinin dile getirdiği bir diğer önemli sorun da bakkal, market ve okul gibi sosyal mekanların yerleşim birimi içinde yer almayışı oldu. Yanlış planlama nedeniyle çoğu yaşlılardan oluşan site sakinlerinin bu hizmetlerden yararlanmak için otobüse binmek zorunda kalmaları ve Belediye’nin bu konuya tarafları memnun edecek bir çözüm getiremeyişinin konut sakinleri arasında tepkiyle karşılandığı da belirtildi. 

 

HESAP SANDIKTA

Üç dönemdir, üç sıfır yaparak Meclis’e giden siyasilerden de şikayetçi olduklarını söyleyen site sakinleri, her geçen gün yeni sorunların eklendiği TOKİ’nin, yaşam alanı olmaktan çıkıp adeta bir dert alanı haline geldiğini savundular.

Seçimden seçime TOKİ’ye gelen iktidar temsilcilerine tepki gösteren site sakinleri CHP adayı Bülent Tekiner’in sorunlarıyla ilgilenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “sorunlarınızı biliyoruz, çözeceğiz” diyerek kendilerinden oy isteyenlerden hesabı 7 Haziran’da sandıkta soracaklarını vurguladılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
isvicreli - 3 yıl önce
Simdiye kadar akan catilarin altinda soba yakmakla ugrastilar bu yasli insanlar sobadan komurden bikmadilar galiba eski evlerinde ki carsi o kadar uzaktiki kaleye mecbur otobusle gidiyolardi modern bir yer de olduklari halde daha neyden sikayet ediyolar anlamiyorum tertemiz evde yasamak mi onlara dert veriyor.