banner461
banner195

Turisti Çarşıya İndirmemiz Lazım

Nevşehir Ürgüp ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan adayı olan Murat Boz, Ürgüp’ün turizm konusundaki en büyük sıkıntılarından birinin ilçeye gelen turistlerin konaklama tesislerinden dışarı çıkarılmaması olduğunu söyledi.

 Turisti Çarşıya İndirmemiz Lazım
27 Mart 2014 Perşembe 17:26

banner143
banner134

 Turisti Çarşıya İndirmemiz Lazım

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ürgüp ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan adayı olan Murat Boz, Ürgüp’ün turizm konusundaki en büyük sıkıntılarından birinin ilçeye gelen turistlerin konaklama tesislerinden dışarı çıkarılmaması olduğunu söyledi.

Seçimlerde başarılı olmaları ve seçilmeleri durumunda ele alacakları konuların başında bu konunun bulunduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Ürgüp Belediye Başkan Adayı Murat Boz, “Bizim Ürgüp için önceliklerimiz arasında turizm ilk sırada. Turizm konusunda yaşanan en büyük sıkıntı ilçeye gelen yerli ve yabancı turistin çarşı merkezine indirilememesi. Mutlaka turist çarşı merkezine indirilmeli ve esnafa daha yararlı bir hale getirilmeli. Turistlerin çarşı merkezinin yanında tarihi ve turistik alanlarımızı da gezdirilmesine yönelik projelerimiz bulunuyor. Bunlardan biri tarihi zaman tüneli. Hamamın önünden başlayıp Esbelli mahallesine kadar uzanan alanda bir zaman tüneli oluşturmayı planlıyoruz. Yaklaşık 1.5 kilometrelik alanı kapsayan bu tüneli temizletip turistlerin gezisine açmak istiyoruz. Ses ve ışık gösterileri ile turiste cazip bir alan haline getireceğimiz bu alanın büyük ilgi göreceğini düşünüyorum. Biz bu proje ile Ürgüp tarihini insanlarımıza aktarmak istiyoruz. Bunun çok büyük bir maliyeti yok. Olsa dahi Avrupa Birliğinin bu tür projelere destek vereceğini düşünüyorum. Ürgüp’e bir kent müzesi kazandırmak istiyoruz. İlçemizde bir turistik Pazar da yapmayı planlıyoruz. Ürgüp’ün üç dört noktasında turistin gezip görebileceği alanların olması turistin konaklama tesislerinden çıkıp hem çarşımızı hem de bu alanlarımızı gezmesi ilçemiz esnaflarına da önemli bir ekonomik girdi sağlayacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dobadamı&ürgüpmü? - 4 yıl önce
ürgüp de turist mi kaldıda çarşıya inecek.acıgölün çarşısı ürgüpden canlı