banner461
banner195

Türk Eğitim-Sen Üyelerinin Yanında

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç Türkiye genelinde başlatılan nöbet tutmama eylemine katılan sendika üyelerinin her koşulda yanlarında olmayı sürdüreceklerini belirtti.

 Türk Eğitim-Sen Üyelerinin Yanında
09 Mart 2015 Pazartesi 16:10

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç Türkiye genelinde başlatılan nöbet tutmama eylemine katılan sendika üyelerinin her koşulda yanlarında olmayı sürdüreceklerini belirtti.

Urgenç, “Sendika Yönetim Kurulumuz, 13.02.2015 tarih ve 20 sayılı karar ile; 2014-2015 öğretim yılı II. Döneminden itibaren MEB’e bağlı tüm okul ve kurumlarda dönem sonuna kadar “Nöbet Tutmama” eylem kararı almıştır. Bilindiği üzere; Sendikal haklar, Anayasamızla, İLO sözleşmeleriyle, uluslararası diğer sözleşmelerle, sendikal yasalarla, genelgelerle ve yargı kararları ile koruma altına alınmıştır. Bu düzenlemeler yasalarımızın ve yönetmeliklerimizin üzerinde olan özel düzenlemelerdir. Dolayısıyla sendikalara eylem hakkı veren yasalar varken bu eyleme katılanları soruşturmak veya cezalandırmak, Yasa koyucunun iradesi ile bağdaşmamaktadır. Buna rağmen; üyelerimizce nöbet tutmama eylemine katılımlar gerçekleştirildikten sonra bazı illerde eyleme katılmak isteyen sendikamız üyelerine karşı hukuksuz işlemlerin başlatıldığı yönünde Genel Merkezimize bilgiler ulaştığı için; Merkez Yönetim Kurulumuz eyleme katılan üyelerimizi tehdit eden, soruşturma açan kişi ve yöneticilere karşı dava açma, suç duyurusunda bulunma gibi her türlü hukuki başvuru yapılması hususunda Şube Başkanlarının yetkilendirilmesine karar vermiştir” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.