banner461
banner195

Türkiye Cumhuriyetine Yapay Milatlar Biçmek Kimsenin Haddi Değil

İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı Meliha Atalay, 30 Ağustos Zafer Bayramının Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyetine yapay Milatlar Biçmenin kimsenin haddi olmadığının da altını çizdi.

 Türkiye Cumhuriyetine Yapay Milatlar Biçmek Kimsenin Haddi Değil
30 Ağustos 2014 Cumartesi 11:38

banner143
banner134

 Türkiye Cumhuriyetine Yapay Milatlar Biçmek Kimsenin Haddi Değil

NEVŞEHİR(MHA) İşçi Partisi İl Başkanı Meliha Atalay, 30 Ağustos Zafer Bayramının Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyetine yapay Milatlar Biçmenin kimsenin haddi olmadığının da altını çizdi.

Atalay, “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 92. Yıl dönümüdür, hepimize kutlu olsun. 30 Ağustos 1922 günü, şanlı tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Çünkü Ülkemize sürekli kalmak için gelen ve Türk Ulusu’nu azımsayıp, yok sayan işgalci emperyalistlerin donattığı ve yönlendirdiği Yunan ordusu, akıllarının almayacağı bir bozgun ve yenilgiye uğramış, Atatürk’ün söylemi ile,’’geldikleri gibi (Ülkemizden) gitmişlerdir’’. 26 Ağustos gece sabaha karşı Topların çelik ağzı çaldı bir hücum marşı, diye başlayan şiir, kesintisiz 5 gün- 5 gece süren Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın mucize ve gücünü anlatır. 30 Ağustos da kazanılan büyük zafer, onurlu, güçlü, tam bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun çok önemli bir basamağını oluşturur. Bu zafer, tüm mazlum ülkelere de örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kumanda ettiği Başkomutanlık Savaşında İsmet İnönü, Fevzi Paşa, Nurettin Paşa ve diğer komutanlar ile askerlerimizin nasıl bir güç ve iman birliği ve sorumluluk duygusuyla savaştıklarını, ünlü tarihçi ve yazarımız Turgut Özakman ‘’Şu Çılgın Türkler’’ kitabında çok etkin bir dille anlatmaktadır. Kurtuluş Savaşımızı bilmeyen ya da kasıtlı olarak gerçekleri çaptıranlar için, anılan kitabın okunması, yakın tarihimizi iyi anlamak için bir yurttaşlık görevi ve borcudur. Değerli Halkımız, Türkiye Cumhuriyeti tekdir. Eski ve yeni olarak ayrıştırılamaz. Türkiye Cumhuriyeti’ne yapay milatlar biçmek hiç kimsenin haddi değildir. Şimdi bize düşen görev ise atalarımızın, şehitlerimizin anılarına saygılı olmak ve bize kazandırılan güzel Yurdumuza sahip çıkmaktır. Bu anlayış ve duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Rıza Eskitürk - 4 yıl önce
Yeni olduğunu sende biliyordun da işine gelmiyor.
Eskiler Özlenir Fakat Tekrar Yaşanmaz.
Yeni Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan.Milletimize ve tüm mazlum coğrafyalara hayırlı olsun.

Hazmedemeyenlere Beypazarı maden suyu .
Avatar
memiş - 4 yıl önce
sayın başkan yazınızda imandan bahsetmişsiniz laiklie aykırı perinçek duymasın sakın