banner461
banner195

Türkiye Kabuk Değiştiriyor

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, son yıllarda Ülkemizde sağlanan değişim ve gelişim çizgisi ile toplumumuzun algısı ve beklentilerinin de önemli bir süreç geçirdiğini belirtti.

Türkiye Kabuk Değiştiriyor
23 Ağustos 2013 Cuma 12:11

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, son yıllarda Ülkemizde sağlanan değişim ve gelişim çizgisi ile toplumumuzun algısı ve beklentilerinin de önemli bir süreç geçirdiğini belirtti.

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, “202 Yılından bu yana Ak Parti iktidarıyla birlikte sağlıkta, ekonomide ve birçok alanda fiziki değişimler yaşandığı ve gelişmeler sağlandığı gibi toplumların algısı ve toplumun beklentileri aşamasında da çok büyük bir değişim yaşandığını bu ülke de yaşayan herkes açıkça görebilir. 12 Yıl öncesinde Ülkemizde söylemeyi aklımızdan bile geçirmediğimiz, söyleyemeyeceğimiz şeyleri şimdi normalleştirmeye çalışıyoruz. Bu Kürt meselesi olarak ifade edilen ve şu an öyle bir meselenin kalmadığı hal Türkiye’nin çok ciddi bir yarası idi. Geçenlerde Adalet Komisyonunda idik. Tarih içerisinde CHP o bölge ile ilgili raporlar hazırlattırmış. O raporlarda da belirtilen tespitler ve tedavileri şimdi biz yapıyoruz. Senelerce uyumuşlar, yapmamışlar. Tespit etmişler oradaki yaşanan sorunları. 1999 Yılına kadar memlekette Kürt’üm demek ve Kürtçe konuşmak yasak. Ben Türküm benim milliyetimi söylememde hiçbir beyiz görmüyorum. Başkasının da kendi milliyetini söylemesinde de bir beyiz görmüyorum. Tek mesele tek bayrak, tek millet iradesi içerisinde bu vatanın bölünmez bütünlüğü çatısı altında yaşama iradesi var mı ona bakmak lazım. Türkiye şu an bu olgunluğu paylaşmak için ne gerekiyorsa şu an onu yapıyor” dedi.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mmetin - 5 yıl önce
doğru murat bey,12 yıl önce söylenemeyen şeyler şimdi çok rahat söylenir oldu..doğu ve güneydoğudaki pkk lı piçlerin neler yaptıklarını ve neler söylediklerini duyuyoruz*görüyoruz..aferim size!!!!!!
Avatar
gerçek - 5 yıl önce @mmetin
yazılanları doğru okumak ve doğru yorumlamak lazım. oradaki masum kürt halkını düşün.