banner461
banner195

Türkiye’de ilk Acıgöl’e Yakışır Proje !!!

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider FİB Haber Merkezimize yapmış olduğu açıklamasında; Nevşehir'in Acıgöl ilçesi sakinlerine önemli müjdeler verdi.

Türkiye’de ilk Acıgöl’e Yakışır Proje !!!
30 Aralık 2014 Salı 17:08

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider FİB Haber Merkezimize yapmış olduğu açıklamasında; Nevşehir'in Acıgöl ilçesi sakinlerine önemli müjdeler verdi.İşte Gizligider'in o açıklamaları;

AK PARTİ Kurulduğu günden bugüne kadar Ak Partimize ve bizlere desteklerini artırarak sürdüren Acıgöl’lü hemşerilerimize kendi alanında Türkiye’de bir ilk olacak İmam Hatip Lisesi külliyesini ilçemize kazandırtmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim.
İlk olarak MEB. Planlamasında 2.000.000.00TL maliyetli bir proje olarak planlanmış okul külliyesi kalıcı daha modern ve ihtiyaçlara tam olarak cevap vermesi adına 2014 yılı içerisinde Nevşehir Milletvekilleri olarak projeye müdahil olduk ve 12.000.000.00 TL maliyetli bir projeyi ilimize kazandırmış olduk.
İmam hatip Lisesi külliyesinin ayrıntıları ise;
Acıgöl ilçemizde kendi alanında özgün bir proje olup Türkiye’de bir ilk olacak eğitim binası, yönetim binası ve pansiyon binası bütünlük arz etmekte olup spor salonu ve çok amaçlı salonlarıyla çok fonksiyonlu bir yapı olacak (24 derslik+ 200 Öğrenci kapasiteli Yurt binası+ Spor Salonu) İmam Hatip Lisesi 12.000.000.00 TL proje bedeli olup 7.633.000.00 TL ihale bedeli ile ihale edilmiş ve yapımına başlanmış olup 2016 yılının ilk çeyreğinde Eğitim Öğretimine Açmayı planlamaktayız.
Acıgöl İmam Hatip Lisesi ve 200 Öğrencilik Yurt Binası:

acıgöllacıgöll

 

 

 

DSCF3696DSCF3714DSCF3717DSCF3776


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muallım - 3 yıl önce
Yazık olmus pek çok okul bina sıkıntısı çekerken öğrenci potansiyeli belle olan bir yere bu kadar büyük yatırım gereksiz
Avatar
cuma gunu okullar tatıl mı haber yaparmısınız - 3 yıl önce
cuma gunu okullar tatıl mı haber yaparmısınız
Avatar
yazık - 3 yıl önce
sonunda patetes deposu olur. acıgöl'ün neredeyse tüm kasabalarında imam-hatip orta okulu oldu. sadece liseye de bu kadar öğrenciyi nereden bulacaklar. israf haramdır.
Avatar
Apo - 3 yıl önce
Neden bu kadar adaletsiz dağılım var. İmam hatibi seviyoruz fakat diğer okullar üvey evlat değil. Birde endüstrideki tarihi eser hocalar ne zaman emekli olacak, bilgisayarı sadece haber okumak için kullanan biri nası teknoloji dersi verecek???
Avatar
tahir hoca - 3 yıl önce
yav kardeşim siz gerizekalımısınız. belediye başkanı 2 sene önce söz verdi nevşehire türkiyenin en büyük camilerinden bir tane inşa edeceğiz diye sadece cami değil içinde müftülük binası , imam hatip erkek lisesi ve imam hatip kız lisesi de olacak diye daha neden başlamadı buraya daha proje bile yapım aşamasında temeller atılmadı yazıklar olsun size önce verdiğiniz sözü bir tutunda sonra gelecek vaatlerinizi yapın allah sizi bildiği yapsın sizden ne idareci olur ne de belediyeci puu
Avatar
yça - 3 yıl önce
bence yanlış düşünüyorsunuz. sadece acıgöl değil yakın illerden de öğrenci alacak, ileride marka olabilecek bir okul projesi. emeği geçenlerden allah razı olsun.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 3 yıl önce
yorumlar yayinlansin ileri demokrasilerde sansur yok olamaz
Avatar
boş - 3 yıl önce
boş yatırım, değmez. merkeze yapsaydılar keşke.