banner461
banner195

Türkiye’ye Örnek Konsept Hayata Geçiriliyor

Nevşehir’de 2012 Yılında faaliyete geçirilen ve faaliyete geçtiği günden bu yana oto park sorunu hep gündeme getirilen Pazar yerinde yapılacak çalışma ile bu sorun ortadan kaldırılacak.

Türkiye’ye Örnek Konsept Hayata Geçiriliyor
15 Ocak 2014 Çarşamba 19:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 2012 Yılında faaliyete geçirilen ve faaliyete geçtiği günden bu yana oto park sorunu hep gündeme getirilen Pazar yerinde yapılacak çalışma ile bu sorun ortadan kaldırılacak.

Ülkemizin en modern Pazaryerlerinden birini Nevşehir’e kazandıran Nevşehir belediyesi önümüzdeki aylarda Pazar yerinin tam karşısında bulunan eski Nesteks arazisindeki imar çalışmalarını tamamlayarak buraya çok katlı otopark inşa edecek. Böylece Pazar yerinin otopark sorunu da çözülmüş olunacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, önümüzdeki aylarda başlatılacak bu çalışmanın yine Türkiye’ye örnek bir çalışma olacağını belirtirken, eski Nesteks arazisinin bir bölümünün Nevşehir belediyesine geçmesi ve burada yapılacak olan imar çalışmasında son aşamaya gelindiğini kaydetti.

Yapılacak olan otopark çalışmasının aynı zamanda Köy Ürünleri pazarının da otopark sorununu çözeceğine dikkat çeken Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Pazaryerimizin Ana kapısının karşısında bulunan eski Nesteks arazisi olarak bilinen arazinin bir bölümü belediyemize geçti. Oradaki imar çalışmamızı da tamamlamak üzereyiz. Bu alanda yapacağımız çok katlı otopark ile hem pazaryerimizin oto park sorununu çözeceğiz, hem de araçların egzoz gazı nedeniyle pazaryerimizdeki sıkıntıyı da ortadan kaldırmış olacağız. Hatta bu çalışmamızda vatandaşlarımızın Pazar yerindeki alışverişlerinin ardından otoparka geçişleri için bir alt geçitte yapılması gündemde. Bu konsept henüz Türkiye’de uygulanmış değil” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yollar - 4 yıl önce
her yapılanlar türkiyede örnek zaten. medeniyetsiz ve kalitesiz yollarımızda örnek. parkeden yol olmaz bunu akliniz dan çikarin....
Avatar
belediye - 4 yıl önce
ben inanmadım. önce pazar yerinin havalandırması ve ısınması sorunu hallolsun içerisi buz gibi ve havasız
Avatar
belediye - 4 yıl önce
Pazaryeri cok soguk artik manavdan aliyorum
Avatar
mali - 4 yıl önce
seçim vadii
Avatar
yine mi? - 4 yıl önce
yine mi beton yığacaksınız. mimari görüntü hak getire. şehrin merkezini beton yığını yapıyorsunuz.
Avatar
fatih - 4 yıl önce
başkanım şu 75. yıl okulu önünden aşağı inen yola bi baksanız berbat durumda