banner461
banner195

Uçhisar Belediyesi park alanlarını yeşillendiriyor

Uçhisar Belediyesi kasaba genelindeki parklarda bakım, onarım ve yeşillendirme çalışması başlattı.

Uçhisar Belediyesi park alanlarını yeşillendiriyor
08 Nisan 2015 Çarşamba 23:57

banner143
banner134
 Uçhisar Belediyesi kasaba genelindeki parklarda bakım, onarım ve yeşillendirme çalışması başlattı. Belediye ekipleri fidan dikimi, ağaç budaması ve parklarda bakım onarım çalışmalarına hız kazandırdı.

İlkbaharın gelmesiyle birlikte park ve bahçelerde düzenleme ve yenilenme hazırlıklarına başlayan Uçhisar Belediyesi, yeşil alanlarda da çapa çalışması yaparak bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli hazırlıklara başladı.
Çalışmalarını sürdüren ekipleri denetleyen ve fidan diken Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, “Kasabamız uygulama imar planı dahilinde bulunan yaklaşık 20 adet park alanında ağaçlandırma ve bakım çalışmalarına başladık. Toplam 2200 adet fidanı toprakla buluşturacağız. Uçhisar’ı park ve bahçeleriyle vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif alacağı bir kasaba haline dönüştürmeyi hedefliyoruz.” 

Çalışmalar kapsamında kuruyan fidanlar yenileniyor, fidan dipleri temizleniyor, yeşil alanların bakımı ve ağaç budama çalışmaları yapılıyor. Uçhisar’da ıhlamur, karaçam, sedir türünde ağaç dikim çalışmalarını sürdüren Uçhisar Belediyesi, çalışmalarına son hızla devam ediyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ibrahim ağrı - 3 yıl önce
allah razi olsun başkanim uçhisar içinde yeşil değil,yeşil içinde uçhisar istiyoruz.