banner461
banner195

Uçhisar Cevizlibağ'da Mutlu Sona Yaklaşıldı

Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde yıllardır gündemde olan Cevizlibağ mevkiindeki yeni düzenlemelerle ilgili proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

Uçhisar Cevizlibağ'da Mutlu Sona Yaklaşıldı
27 Mart 2014 Perşembe 15:25

banner143
banner134

Cevizlibağ'da Mutlu Sona Yaklaşıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde yıllardır gündemde olan Cevizlibağ mevkiindeki yeni düzenlemelerle ilgili proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Beldenin en önemli sorunlarından biri olarak gözüken Cevizlibağ mevkiinde yeni düzenlemelerin yapılması konusunda başlatılan proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini, tekrar göreve seçilmesi durumunda ilk ele alacakları konulardan birinin de bu proje olacağını dile getirdi.

Uçhisar’ın doğal ve arkeolojik sit alanı olması dolayısıyla Cevizlibağ mevkiindeki düzenlemelerin bakanlıklar düzeyinde çözüme kavuşturulması gerektiğini ve konunun Nevşehir Valiliği tarafından da takip edildiğini kaydeden Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, imar sorunu çözüme kavuşturulan bu mevkide yapılması planlanan düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Uçhisar’ın yepyeni bir turizm alanına kavuşacağını kaydetti.

Söz konusu alanın düzenlenmesine yönelik hazırlanan taslak projenin kabul gördüğünü hatırlatan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, “Cevizlibağ ile ilgili hazırlanan taslak proje uygun görüldü. Proje ile ilgili çalışmalar ise % 80 dolayında tamamlanmış durumda. Bu alan ana yol üzerinde olduğu için İl Özel idaresi mülkiyetinde. Haliyle Nevşehir Valililiğimiz konunun takibinde. Biz belediye olarak elimizden gelen teknik desteği veriyoruz. İnşallah ikinci dönemimizde ele alacağımız ve çözeceğimiz öncelikli konulardan biri de bu konu olacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Takipci - 4 yıl önce
sayın başkan... cevizliyi bilemem ama uçhisarda mutlu sona gerçekten yaklaşıldı.
Avatar
YETER... - 4 yıl önce
sayin yetkililer... bu ve buna benzer projeleriniz şimdimi ortaya çikti acaba. artik buna kimse inanmaz. halk kararini vermiştir. bu kadar balona gerek yok.
Avatar
Geçti 5 sene - 4 yıl önce
osman süslü geçti be kardeşş 5 sene geçmez demiştin ee yolun sonu gözüktü ve geçti.bu arada senn çookkk arkadaş ve dostlarını kaybettin. fakat kazandıkların sadece dünya malı oldu.sen dünya malı kazandın.ahirette hakkım helall değil bu hesabı vermek inancın varsa sanırım zor olsa gerek.
cevizli bağ projesi imişş yok bilmem koruma amaçlı imar planları imiş ben onu bunu bilmem.ben lafa değil icraata bakarım. sen 5 sene içinde bunlarla ilgilenmedin.saldım çayıra mevlam kayıra dedin.sen milleti uyutttun bunlar ayıp doğruull hemde doss doru oll, istersen gell yalancılardan olma. elvadaa osmann ellvedaa sarkısını senin için buu istek şarkı olsun hep beraber eşlik edelimmm söyeleyelimmm
Avatar
Cevizli esnafı - 4 yıl önce
sayın süslü sen burayı 2009 seçim beyannamene almıştın ve 2011 seçimlerinde de erdal beye esna ziyeretinde burayı söyledik hatta cons abim dedi sayın velim neolacak bu halimiz wc miz bile yok dedi sen ise o gün valilik bünyesinde demiştin. bu olmayan hayalet proje valilik bünyesindemi haaalaaa? çok ayıp sen kimi kandırıyorsun? sen anca vatandaşı sana oy vermeyen arkadaşlarını tehditle korkutmaya çalışırsın korkuta bilirsen yürekli isen
Avatar
tarafsız .teraf - 4 yıl önce
maalesef geçti süslü bey .....borun bazarı... artık nideye