banner461
banner195

Uğur ; “ Nevşehir'e Sırtını Dönen 3 Milletvekili...“

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, kısa bir süre önce açıklanan TÜİK verilerinden çıkan sonuçlara duyarsız kalan AKP Nevşehir milletvekillerini eleştirdi.

Uğur ; “ Nevşehir'e Sırtını Dönen 3 Milletvekili...“
02 Ekim 2014 Perşembe 18:35

banner143
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, kısa bir süre önce açıklanan TÜİK verilerinden çıkan sonuçlara duyarsız kalan AKP Nevşehir milletvekillerini eleştirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Ekim ayı başında açıkladığı Türkiye’nin suça sürüklenen çocuk verilerinin il nüfuslarına göre oranını listesinde Nevşehir'in 3,8 oranı ile onuncu sırada yer almasının vahim bir tabloya işaret olduğunu belirten Uğur; "Türkiye genelindeki boşanma oranlarında beşinci sırada yer alan bir Nevşehir, kişi başında düşen kredi borçlanması listesinde on ikinci sırada yer alan bir Nevşehir, Kadın intihar teşebbüs sıralamasında dördüncü olan bir Nevşehir, çocuk gelin oranının yüzde seksenlerde olduğu bir Nevşehir ve son olarak suça sürüklenen çocuk sıralamalarında onuncu sırada yer alan bir Nevşehir bizleri ürkütmektedir" dedi.

Gerek çocuklar gerek gençler gerekse de yetişkinleri kapsayan tüm araştırmalarda Nevşehir'in doğudaki illerde görülen vahim tabloları aratmayacak sonuçlarla anıldığını belirten Uğur, milletvekillerinin duyarsızlığının Nevşehir tarihinde kara bir leke olarak anılacağını belirtti.

Uğur; "Hangi daireye hangi müdürü atarım, hangi öğretmeni hangi idareci ile tehdit ederim, hangi cemaatin üyesini yok eder hangisini yüceltirim derdine düşen AKP Nevşehir milletvekilleri toplumun sorunlarına karşı duyarsız kalmayı ve bu sorunlara çözüm üretme konusunda nemelazımcılık tavrında olmayı devam ettirmektedirler. Kısacası milletin oyu ile vekil seçilenler millete arkasını dönmektedirler" dedi.

Uğur, Nevşehir'de insanların huzur ve refah içerisinde yaşaması için yetkilileri göreve davet ederek açıklamasına son verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bedii - 4 yıl önce
vekiller bir daha nasıl seçilirimin derdinde memleket umurunda mı,ünver de onların ayağına nasıl basarım hesabında
Avatar
semasi - 4 yıl önce
Bu memleketi bu hale getirenler utansın Mustafa başkanım. Sen memleket düzelsin diye feryat ederken akpli vekillerimiz aldığı maaşlar ile yeni yılda hangi arabayı satın alsam diye düşünüyorlar
Avatar
NE ZAMAN???? - 4 yıl önce
bu milleti çağdaşlık türkçülük adına islamdan uzaklaştıranlar ne zaman zeytin yağı gibi utanmadan bir de üste çıkmaktan vazgeçecek
Avatar
bozkurt ahmet - 4 yıl önce
bu mhp seni milletvekili yapmazsa yazıklar olsun hocam nevşehirin kaderini değiştirecek tek adam sensin
Avatar
. - 4 yıl önce
kouyla pek alakası olmasada bu trafik cezaları daha kaç aileniin canını yakıcak 356 lira ne demek bir servisci için asgari ücretle çalışan istiyorlarki herkez çalsın herkez hırsız olsun tahammül edilemez noktada bişey bu
Avatar
kurt kuzu - 4 yıl önce
duyanda küçük enişte memlekete islam getirecek zanneder, 99da salıverdik küçük enişteyi rahşana tosladı kurt kuzu oldu
Avatar
kaya - 4 yıl önce
Sn mustafa hocama allah senden razi olsun ayip be orda burda resim cektirmekle nevsehire gelmekle bu isleri yurutemez ler secimler yaklasiyo diyo gelip gelip gidiyolar bitti artik bitti nevsehir halki uyandi sn hocam uyandi cok sagol hocam
Avatar
DİKEN - 4 yıl önce
hocam marka şehi̇r di̇yor larya bence mmarka köy olur anca bu mi̇llet yi̇ne veri̇r deveyi̇ di̇ken...