banner461

Üniversitemiz Akademik ve İdari Personelinden Türk Konukseverliği Örneği

Yurt dışında kurduğu merkezlerde Türkçe ve Türk kültürü ile ilgili eğitim ve öğretim çalışmaları yapmak, kültür ve sanat etkinlikleri yürütmek ve bilimsel araştırmalara destek vermek amaçlarıyla çalışmalar yapan Yunus Emre Enstitüsünün 2010 yılından beri düzenlediği Türkçe Yaz Okulu Programı, bu yıl da ülkemizin 13 seçkin üniversitesinde düzenleniyor.

banner503
Üniversitemiz Akademik ve İdari Personelinden Türk Konukseverliği Örneği
25 Temmuz 2014 Cuma 15:19

banner143
banner134

 Yurt dışında kurduğu merkezlerde Türkçe ve Türk kültürü ile ilgili eğitim ve öğretim çalışmaları yapmak, kültür ve sanat etkinlikleri yürütmek ve bilimsel araştırmalara destek vermek amaçlarıyla çalışmalar yapan Yunus Emre Enstitüsünün 2010 yılından beri düzenlediği Türkçe Yaz Okulu Programı, bu yıl da ülkemizin 13 seçkin üniversitesinde düzenleniyor. Söz konusu program dahilinde Türkçe öğrenimi için Üniversitemizde bulunan 28 farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrenci, başta Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç olmak üzere akademik ve idari personelimiz tarafından 24 Temmuz 2014 akşamı iftarda evlerinde ağırlandı.

Yabancı öğrencileri evlerinde ağırlamaktan çok büyük bir memnuniyet duyduklarını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve üniversitemizin idari ve akademik personeli ise Türk konukseverliğini en iyi şekilde göstermeye çalıştıklarını ifade ettiler.

Şehrimizin, ülkemizin ve Türk kültürünün tanıtımı açısından çok büyük bir önem taşıyan ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEÜ TÖMER) tarafından yürütülen Türkçe Yaz Okulu Programı kapsamında öğrenciler, 17 Temmuz-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında üniversitemizde hem Türkçe eğitimi alacaklar hem de şehrimizin coğrafî, tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıma imkânı bulacaklar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
anlamı büyük - 6 yıl önce
yıllardır yapılan bu çalışmalara nevşehir'in kadim halkınında destek vermesi, sahiplenmesi bu çalışmanın anlam ve manasının daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyiz.yrd. doç.dr. özden taşğın