banner461
banner195

Ünver, Aday Adayı mı?

Seçime 5 aydan daha kısa bir süre kala sokaktaki Vatandaşından tutunda, Siyasi Parti yöneticilerine ve mensuplarına, STK Başkan ve Yöneticilerine kadar herkesin kıyıda köşede yakaladığı gazetecilere sorduğu ilk soru bu. Belediye Başkanı Hasan Ünver, Aday Adayı mı?

 Ünver, Aday Adayı mı?
13 Ocak 2015 Salı 17:13

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler Nevşehir içinde büyük önem taşıyor. 3 dönemdir ilimizden tulum çıkaran AK Partinin bu istikrarını devam ettirip ettiremeyeceğinin, MHP’nin üç dönemden sonra Milletvekili çıkarıp çıkaramayacağı sorularının yanıt bulacağı seçimlerin en çok merak edileni Başkan Ünver’in bu dönem Milletvekilliğine aday olup olmayacağı.

Seçime 5 aydan daha kısa bir süre kala sokaktaki Vatandaşından tutunda, Siyasi Parti yöneticilerine ve mensuplarına, STK Başkan ve Yöneticilerine kadar herkesin kıyıda köşede yakaladığı gazetecilere sorduğu ilk soru bu.

Kimisine göre bu saatten sonra Belediye Başkanlığı artık Başkan Ünver’i kesmez, kimilerine göre Başkan Ünver eğer aday adayı olur ve aday gösterilirse kesin seçilir ve muhtemel oluşturulacak bir kabinede Bakan bile olup Nevşehir’in uzun yıllardır süren Bakan özlemine de son verir. Kimilerine göre ise Hasan Ünver akıllı adam. Zira şunun şurasında 4 yıl sonra yeniden bir seçim var. Şimdi aday adayı olup aday gösterilmeme, seçilememe sıkıntısına girmez. Altındaki koltuğu kaybetmektense 4 yıl daha bekler ve 3. dönem belediye başkanlığının sona erdiği günlere denk gelen genel seçimlerde Milletvekilliğine aday olup hem durup dururken koltuğundan, makandan olmaz. Hem de kaybedeceği çok bir şey olmaz.

İşte siyasi kulislerde bunca senaryo yapılırken Başkan Ünver henüz bu konuda tek bir cümle söylemiş değil. Anlaşılan o ki, bir süre daha sessizliğini koruyup kendisinin siyasi geleceği konusunda endişelenenleri, ya da Ünver’i ne yapıp ne edip artık Belediye Başkanlığı koltuğundan kaldırmak lazım diyenleri çatlatmaya devam edecek. Ne de olsa kim ne derse desin Başkan Ünver şu memlekette ben siyasetçiyim diyenlerin % 99’unun külahını eline dürüp, büküp verecek kabiliyette.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AdaM - 3 yıl önce
hangi yüzle aday olacak. Onun yüzüne Nevşehir elden gidiyordu. Belediyede 29 bin ile %53 aldı. Cumhurbaşkanlığında merkezde 40 bin ile %73 aldık. Bu ayıbın üzerine sadece sussun
Avatar
böyle - 3 yıl önce
rabbim herkesin kalbine,gönlüne,niyetine göre versin.
Avatar
kesinlikle olmalı.. - 3 yıl önce
3.sıraya kesinlikle konmalı yoksa nevşehir 2 + 1 olur.
Avatar
nevsehirli olur - 3 yıl önce
bakın nevsehirliler bu belediye secimi değil, ankara da mecliste nevsehir in temsilcisi dolayıyle nigde li ye soracaklar ben nevsehir vekiliyim diyecek bu nevsehir in en büyük ayıbı olur.kendi herzaman iştaklı ama bu nedenle kesinlikle koymazlarrrr.
Avatar
Vadantas - 3 yıl önce
Basımıza tekrar getırmeyecegiz o apacık belli insallah bi daha kazanamaz da nevsehir fazla sıkuntıya kalmaz ....
Avatar
gıdacı - 3 yıl önce
yeminler olsukinevşehiri uçurur çok dogru bir karar olur inşallah hasan paşam aday olur
Avatar
kaptan - 3 yıl önce
sevgili fip haber hiç endişenmiyom ünver aday olsa bundan önce oy vermedim gene vermem başka aday kim olursa olsun veriririm yeterki nevşehirli olsun
Avatar
Aćıkcası - 3 yıl önce
YAKIŞIR...