banner461

Ünver, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ünver, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
09 Ocak 2016 Cumartesi 09:31

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kamuoyunun ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan gelişmelerle ilgili olarak doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilenmesinde medyanın günümüzde en temel bir güç haline geldiğini belirtti.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajında, Türk demokrasinin kökleşmesinde günümüzün en itibarlı meslekleri arasında ilk sıralarda değerlendirilen gazeteciliğin , günümüzde hayatın her alanında yaşanılan gelişmelerle ilgili olarak kamuoyunun doğru, tarafsız ve objektif olarak bilgilenmesi için büyük bir önem arz ettiğini vurgulayan Ünver, oldukça zor ve meşakkatli bir süreç içerisinde görev üstlenen gazetecilerin de ciddi fedakarlıklar içerisinde bu mesleği yerine getirdiklerini ifade etti.
Gazetecilerin özellikle ekonomik anlamda yaşadıkları sorunların aşılmasının gerektiğine bu mesleği yıllarca yapmış bir gazeteci olarak yürekten inandığını vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında daha sonra şunları dile getirdi : “Böylesine önemli bir mesleğin geçmişte uzun yıllar temsilcisi olarak, bu alanda çalışmalar yapan tüm değerli arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın ülkemizin ekonomik, kültür, sosyal, eğitim, sağlık başta olmak üzere her alanda gösterilen büyüme ve gelişme çabalarının kamuoyuna sunulmasının yanı sıra ülkemizdeki demokratikleşme sürecine de önemli bir işlerlik kazandırdıklarına da gönülden inanıyorum. Yaşadığı şehrin, ilçenin, beldenin ve köylerin sorunları ile birlikte çözüm önerilerini kamuoyuna aktaran ve bu şekilde de toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir zeminde işlerliğinin sağlanmasına yardımcı olan gazetecilerimizin, yorum ve görüşlerinin de biz idareciler olarak çalışmalarımızda önemli katkılar sağladığına inanıyorum. Bu düşüncelerle tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.” 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.