banner461

Ünver, “Dünyanın Dört Bir Yanı Yangın Yeri İken”

2014 Yılında yapılması gündeme gelen Dünya Barış Konferansının akıbeti hakkında bilgiler veren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünyanın dört bir yanında savaşlar var iken barış konferansının düzenlenmesinin doğru olmayacağını söyledi.

banner503
 Ünver, “Dünyanın Dört Bir Yanı Yangın Yeri İken”
05 Temmuz 2014 Cumartesi 15:00

banner143
banner134

 Ünver, “Dünyanın Dört Bir Yanı Yangın Yeri İken”

NEVŞEHİR(MHA) 2014 Yılında yapılması gündeme gelen Dünya Barış Konferansının akıbeti hakkında bilgiler veren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünyanın dört bir yanında savaşlar var iken barış konferansının düzenlenmesinin doğru olmayacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler Habitat ve Nevşehir Belediyesi işbirliği ile ilki Nevşehir’de düzenlenen ve dünyanın bir yanından belediye başkanlarının ve yöneticilerinin Dünya Barışı için Nevşehir’de buluştuğu Dünya Yerel Yönetimler Barış Konferansının ikincisinin geçtiğimiz yıl yine ilimizde yapılmasının gündeme geldiğini, ancak yapılamadığını hatırlattığımız Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, öncelikle komşu ülkelerimizdeki savaşlar ve dünyanın dört bir yanında devam eden çatışmalar sürerken Barış Konferansının düzenlenmesinin doğru olamayacağını dile getirdi.

Ünver, “Dünya Barış Konferansının ikincisini 2015 Yılında yapmayı planlıyorduk. Ancak dünyanın dört yanı ve komşu ülkelerimiz yangın yeri. Suriye, Irak, Ukrayna ve çeşitli dünya ülkelerinde insanlar savaşın acımasızlığı altında inim inim inlerken dünya barış konferansından bahsetmek ne kadar doğru olur acaba?” dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sefa sezer - 6 yıl önce
bu yangından nasıl çıkılacagı konusunda ılerleme kaydedılebılır belkı böyle bır konferanta
Avatar
really - 6 yıl önce
barış zamanı herkes konferans düzenler sıkıysa savaş zamanı düzenle.başkan sürekli ipe un seriyor bahaneler üretiyor
Avatar
DOĞRU - 6 yıl önce
Başkan,doğru söylüyor.Bazılarının kafası hala hayat
" Bayram olsa "kafası ile,dünya gerçeklerinden uzak çalışıyor.