banner461
banner195

Ünver “Kimse Köybaşı için kötü dedirtemez “

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu süreçte ortalıkta doğru yanlış çok şeyin dolaştığına dikkat çekerek, “ ancak kimse bana Köybaşı ailesinin tüm fertleri dahil kimse bana Köybaşılar için kötü bir söz söyletemez ve kimse bana Köybaşı ailesinin aleyhinde tek bir kelime ettiremez.Bu benim fıtratımda yok. Kader birliği yaptığım insanlar için aleyhte bir tavır içinde olamam, olmamda , olmayacağım da. ” dedi.

Ünver “Kimse Köybaşı için kötü dedirtemez “
26 Kasım 2013 Salı 12:26

banner143
banner134

 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, gazeteci İlter Sağırsoy’un gündeme ilişkin tüm sorularına yanıt verdi. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede Başkan Ünver, gazeteci Sağırsoy’un “Beraber yola çıktığınız kader birliği yaptığınız arkadaşınız Rıdvan Köybaşı da şimdi sizin koltuğunuza talip oldu ve  aday adayı olarak başvurdu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz “şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi :

“Olabilir, Allah kime nasip ederse ona hayırlı olsun. Ben bu koltuğu düşünenlerden değilim, yaradanım  kime nasip ettiyse ona elbette hayırlı olacaktır. Ben istediğim kadar çabalayayım eğer Allah nasip etmediyse olmaz ve başkaları da istediği kadar uğraşsın Allah nasip ettiyse de olur buna kimse mani olamaz.

Bakın ben kader birliği ettiğim arkadaşlarım için asla bugüne kadar tek bir kelime aleyhte kullanmadım, kötü söz söylemedim söylemem de.

Bu  fıtrat meselesi,  samimiyet meselesi. Köybaşı  hakkında sordunuz söyleyeyim, benim Rıdvan Köybaşı da dahil Köybaşı ailesinden hiç kimseyle bir problemim yok olamazda. Ve bunu açıklıkla söylüyorum ki beni tanıyan bilir, kimse bana Köybaşı ailesinin  hiçbir ferdi için tek bir kötü söz söyletemez. Bekleyenler boş a bekler. Çünkü Rıdvan beyle biz bir kader birliği yaptık ve bu memleket için güç birliği yapıp bir dönem birlikte hizmet ettik. Dolayısıyla ben kader birliği yaptığım insanlar için asla kötü bir söz söylemem, söyleyemem, aleyhte tek bir kelime etmem, edemem, edilmesine de müsaade etmem. Tekraren söylüyorum ben Köybaşı ailesinin bütün fertleri  için söylüyorum, tek birini bile üzecek  tavır içinde olmam, olamam bu benim insanlık ve dünya görüşüme uymaz.”

Gazeteci Sağırsoy, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile yaptığı görüşmeye ilişkin analizlerini ve haberlerini önümüzdeki günlerde yazı dizisi halinde yayınlayacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kenan başarır - 5 yıl önce
sende iyisin köybaşıda iyi başkanım selametle..
Avatar
Beyazıt &Timur - 5 yıl önce
beyazıt timur"a ankara savaşında ;bu dünya senin gibi körle ,benim gibi topala mı kaldı demişti,
nevşehir de bu ikisine kalmış , paylaşamayacak bişey yok, anlaşın biriniz vekil , diğeriniz başkan olsun.. kayıkçı kavgası yapmayın..
Avatar
hakkı - 5 yıl önce
kapalı kapılar arkasında böyle konuşmuyorsun amaç.
Avatar
S.D.T - 5 yıl önce @hakkı
kapalı kapılar arkasında böyle konuşmuyorsun derken demekki sen hasan ünverle epey kapılar arkasında bulunmuşun yani yoksa ne konuştuğunu nerden bileceksin kapalı kapılar arkasında. bırakın kardeşim hasan bey doğru olanı yaptı ve çıktı gerekli konuşmayı yaptı. benim fıtratımda kader birliği yaptığım dava arkadaşlarımın arkasında veya ailesinin arkasından konuşmam konuşmadım ve asla konuşmayacağım. sanada bu yakışır başkanım . seni seviyoruz. saygılar
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 5 yıl önce @hakkı
hasan başkanı tanıyanlar çok iyi bilirki içi neyse dışıda odur.ben bir nevşehirli vatandaş olarak hasan başkanın ağzından kimse için kötü bir söz duymadım.memleketimize böyle bir başkan nasip ettiği için rabbime şükürler olsun.ridvan beyde milletvekilliği döneminde çok hizmetlerde bulundu ama bu açiklamasiyla hasan başkan kendisine yakişani yapmış helal olsun allah yar ve yardimcisi olsun
Avatar
R.K - 5 yıl önce
zamanında zafer inanırı il başkanlığından yemek için yaptığın dalavereleri anlatıyım istersen,o senin dava arkadaşın değilmiydi:.filimcisin hasan paşa ama suyun ısındı,gideceksiinnnnnnn....zamanında yediğin zafer inanır o koltuğa oturacak...genel merkezden haber geldi(gayet ciddiyim):)))
Avatar
S.D.T - 5 yıl önce @R.K
genel merkezden haber geldi derken sanki gaipten haber gelmiş gibi konuşmuşun . şu bilinesinki sadece hasan beyi istemeyenler geçmişte ak partide görev yapmış kişilerin yakın isimleri. neden derseniz kimisi kapalı kapılar arkasında konuşalan sözlerden bahsediyor kimisi il başkanlığındaki dalaverelerden bahsediyor . demekki sizler bindirilmiş kıtalarsınız. genel merkezden sana haber geliyor başkan bey belediye başkanıyken ona haber gelmiyor vallahi çok komiksiniz . halk hasan beyi istiyor sizler ne derseniz deyin. başbakan bu durumda halkın sesine cevap verir sizlerin değil . saygılar .
Avatar
R.K - 5 yıl önce
oyüzdenmi daha yapilan temayülün sonucunu halka açiklamaya korkuyolar,,yada zaten aday belli bizde yaptildi desinler diyemi yapiliyo bu temayül..benim bi menfaatim yok ama sen heralde il genel meclis üyeliğine adaysın :))