banner461
banner195

Ünver’in 2014 Bomba Projeleri

Nevşehir belediyesi 2014 yılının ilk aylarından itibaren başlatacağı çalışmalarla il merkezini daha modern ve yaşanabilir bir hale getirmeyi hedefliyor.

Ünver’in 2014 Bomba  Projeleri
27 Aralık 2013 Cuma 09:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesi 2014 yılının ilk aylarından itibaren başlatacağı çalışmalarla il merkezini daha modern ve yaşanabilir bir hale getirmeyi hedefliyor.

2014 Yılında il merkezinde köprülü kavşak, alt geçir, yürüyüş ve bisiklet yolu çalışmalarıyla bir yandan şehir içi trafiğini rahatlatmayı planlayan Nevşehir Belediyesi, bir yandan da halkın sosyal etkinlik alanını da artırmayı planlıyor.

Ramazan Bayramına Çift Köprülü Kavşak Çalışması Tamamlanacak …

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’de iki ayrı merkezde yapılacak köprülü kavşak çalışmasıyla şehir içi trafiğinin büyük oranda rahatlatılacağını belirtti.

1.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasını planladıkları bu çalışmaların yanında Meteris meydanına alt geçit yapılacağını da söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Önümüzdeki yıl ilimiz merkezinde özellikle şehir içi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmalarımız olacak. İki köprülü kavşak çalışmamızı 40 günlük kısa bir süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Meteris ve Vilayet önünde yapacağımız iki ayrı çalışma ile de buradaki trafik yoğunluğunun daha da azalmasını sağlayacağız. Allah’ın izniyle 2014 yılı içerisinde şehir içi trafik yoğunluğunun büyük oranda çözüme kavuşturulduğunu göreceğiz. Ramazan ayında inşallah bu köprülü kavşaklarımız ve alt geçitlerimizle birlikte rahat ve huzurlu bir Nevşehir’e kavuşacağız” açıklamalarında bulundu.

Şehitlik Önünden Kültür Merkezine Kadar Yürüyüş ve Bisiklet Yolu …

Nevşehir Belediyesinin 2014 yılında yapmayı planladığı çalışmalardan biri de Şehitlik önünden başlayıp Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önüne kadarki alanda bisiklet ve yürüyüş yolu çalışması olacak.

Söz konusu çalışmaların Mart ayından itibaren başlatılması planlanırken, kaldırım düzenlemelerinin yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İlimiz merkezindeki trafik yoğunluğunun çözüme kavuşturulması için yapılacak köprülü kavşak ve alt geçitlerin yanında, Şehitlik önünden itibaren başlayıp Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önüne kadarki alanda uygulanacak olan bisiklet – yürüyüş yolu projelerinin toplam maliyetinin 25 Milyon TL dolayında olacağına dikkat çekerken, 2014 yılında da belediyenin Nevşehir halkı için proje ve iş üretmeye devam edeceğinin altını çizdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
burak - 4 yıl önce
Allahini seviyosan birak baskanim vallahi memleketi mahvettiniz lutfen. Nevsehiri zor gunler bekliyor.
Avatar
NE OLUR ANLAYIN ARTIK - 4 yıl önce
herkes imam hatip üzerinden propaganda yapiyor bomba projede imam hatip yapimindan söz edilmemiş allah rizasi için bu konuya el atin sevenide sevmeyeni de şu eğitim yuvasini kullanmasin yeter artik.okul yapiiiiiiiinnnnnnnnnnn
Avatar
öz nevşehirli - 4 yıl önce
amanın amanın! çok büyük projeler bunları konya belediyesi projeden bile saymıyor. gitde çevre ileri en geri kalmış yozgatı gör. büyük projeklrei yapmakiçin belediye personelini değğiştir. oktayla bülentle olmaz önce etrafını temizle
Avatar
mesaj - 4 yıl önce
allah aşkına ne projesi, ortalık karışık , 2014 te bakan olda işine bak, fazlada ortalarda gözükme,partimiz zor durumda, tren kaçmadan hedefine ulaş sevgili başkanım
Avatar
yılmaz boyatan - 4 yıl önce
memleketimin yolları ve geçiş alanları tabiki genişlemeli ve düzenlenmeli ama en önemlisi ise insanların çalışma saha larının iş alanlarının geniş ve kapsamlı olması gerek insanlar çalışırsa evine ekmek aş götürürse o memlekette huzur olur bunu sağlarsanız sizi o koltuktan kimse kaldırmaz baş tacı olursunuz ve ayrıca benim gibi niceleri gurbete çıkıpta sıladan ayrı kalmaz saygılarımla
Avatar
nevşehiri dışardan gözlemleyen - 4 yıl önce
hep aynı türkü.ne projesi be hiç durmadan kaldırım taşı döşedin şimdi seçilirsen biraz daha kldırım adımlarsınız bu kadar.
Avatar
Hani Köprübaşı Yukarısı - 4 yıl önce
evet modern pazar yeri yapıldı araçlar yer bulamıyor yokmu otopark yokmu nesteksi içinden otobanmı geçicek daha elverişli bir halde kullanıma getirilse fenamı olur
Avatar
Seçim yatırımları - 4 yıl önce
güzel hoş ama gün ola harman ola demek gerek garanti gibi bakıyorsunuz yine