banner461
banner195

Ünver'in Yerine Kim Geçer ?

2015 Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi bazı siyasi partilerden aday adayı olabilecek isimler kamuoyunda telaffuz edilmeye başlandı.

Ünver'in Yerine Kim Geçer ?
21 Ocak 2015 Çarşamba 09:23

banner143
banner134

 
ÖNCE VEKİL, SONRA BAKAN DEMİŞTİKNevşehir Ünver’i Bakan Olarak İstiyor 

2015 Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi bazı siyasi partilerden aday adayı olabilecek isimler kamuoyunda telaffuz edilmeye başlandı. Özellikle  iktidar partisi Ak Parti (AKP), muhalefet partilerden ise Ak Partiye en yakın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ye gözler çevrilmiş durumda.GÖZLER AK PARTİ’DE

2001 yılında kurulan ve hızlı bir çıkış yapan, 2002, 2007 ve 2011 genel seçimlerinde Nevşehir’de 3’te 3 yapan AK Parti yine bu seçim kamuoyunda büyük ilgi uyandıran parti konumunda görünüyor. Öyle ki her seçim siyasi partiler arasında aday adaylarının en çok rağbet gösterdiği parti oldu ve bu seçimde yine bu teveccühün devam edeceği gözlemleniyor.ÜNVER ADAY OLACAK MI?

Kamuoyu tarafından en çok merak edilen ise Partisinin kurulduğu 2001 yılında İl Başkanlığı görevini, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Nevşehir tarihinde ilk kez 3 dönem belediye başkanı seçilen Hasan Ünver’in bu seçimlerde milletvekilliğine aday olup olmayacağı.

Ünver kendisine her seçim dönemi yöneltilen ‘Aday olacak mısınız?’ sorusuna yine bu dönemde ‘Ben hizmete talibim. Bana nerede görev verilirse ben oradayım. Halkımız ve Partimizin ileri gelenleri nasıl münasip görürlerse ona göre hareket ederim’ gibi cevaplar verdi.

Ancak kamuoyu Ünver’in artık Nevşehir’e daha fazla hizmet getirebilmesi, özellikle Nevşehir’in yıllardır özlemini çektiği ‘Nevşehir’den artık bir bakan istiyoruz’ görüşünde. Nevşehir’in değişim serüveninin daha hızlı devam etmesi ve daha fazla yatırıma kavuşması için bunun şart olduğunu belirtiyorlar.

Ünver’in de kamuoyunun bu isteğine kulak verdiği ve kendisine Parti Genel Merkezinin de açık bir kapı bırakmasını beklediği kamuoyunda konuşulanlar arasında yer alıyor.ÜNVER’İN YERİNE KİM GEÇECEK?

Nevşehir Postası olarak Hasan Ünver’in milletvekilliğine aday olmak için istifa etmesinin ardından  diğer seçimlere kadar yerine bırakacağı ismi ise önümüzdeki süreçte sizlere açıklayacağımızı söylemiştik.

Evet Başkan Ünver’in milletvekilliğine aday olmak için istifa etmesi halinde kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim Başkanlık koltuğuna oturacak. Bu isim şu anda Ak Parti İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Av. M. Ali Tanrıver. 

 

 KAYNAK: Nevşehir Postası Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Esnaf - 3 yıl önce
Atilla Seçen 10 yildir baskan yardımcısı 3 dönemdir Belediye Meclıs üyesi, halkın tanıdığı sevdiği bir isim, bu makam ona yakışırrr. Mehmet Ali tanriver iyi ama henüz cok genc ve tecrübesiz. Genel merkezin bunları dikkate alacagi kanatindeyim
Avatar
kaya mı - 3 yıl önce @kaya gibi
kaya mı o otursun önce avukatlık işini hakkıyla yapsın
Avatar
sanayiici - 3 yıl önce
hasan bey kimi isterse o kişi olur ve hasan bey kesin bakan olur
Avatar
kaya gibi - 3 yıl önce
başkanlık koltuğuna oturabilecek kişi av. ahmet kaya olur. ondan başkası da bu işi yapamaz zaten.
Avatar
Erol Mutlu Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı - 3 yıl önce
konya'dan başbakan.. nevşehir'den bakan istiyoruz.
Avatar
acıkcası - 3 yıl önce
Hasan beye belediyemizin ihtiyacı var milletvekilliğine layık olsa da başkan olarak yerinin dolması zor..
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
m.ali tanrıver yapar bu işi
Avatar
bir şey - 3 yıl önce
belediyede yarım kalan işler var.devam etmesi gerekir diye her yere verilen sözlere ne oldu.göre projesi,karasoku,kale,valik,ekonomik pazar köprülü kavşaklar.bitir 2009 da aday adayı ol.