banner461
banner195

Ürgüp sanayi sitesinden Tekiner geçti

Seçim çalışmaları kapsamında Ürgüp’e gelen Bülent Tekiner, Sanayi Sitesini gezerek esnafın sorunlarını dinledi. 7 saat süren ziyaret boyunca girmedik dükkân bırakmayan Tekiner, mevcut sitenin Ürgüp’e yakışmadığını ve ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu söyledi.

Ürgüp sanayi sitesinden Tekiner geçti
26 Mayıs 2015 Salı 16:46

banner143
banner134

Seçim çalışmaları kapsamında Ürgüp’e gelen Bülent Tekiner, Sanayi Sitesini gezerek esnafın sorunlarını dinledi. 7 saat süren ziyaret boyunca girmedik dükkân bırakmayan Tekiner, mevcut sitenin Ürgüp’e yakışmadığını ve ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu söyledi.

 

NEVŞEHİR (Ürgüp) – 7 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili olarak Ankara’ya gitmeye hazırlanan Bülent Tekiner seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bugüne kadar sergilediği performansla, CHP’ye oy vermemiş kitlelerin de desteğini kazanan Tekiner, İkinci sıra adayı Cuma Yorgancı ve İlçe Başkanı Bekir Demir ile Ürgüp’e gelerek Sanayi Sitesini gezdi. Esnafla dertleşen Tekiner, sorunları teker teker not etti.

 

Sanayi Sitesinin fiziki yetersizliğinden şikâyet eden esnafları büyük bir dikkatle dinleyen Bülent Tekiner, Ürgüp’e son yıllarda yatırım yapılmadığını, geçmişte turizmin gözde kenti olan Ürgüp’ün giderek gerilediğini, bu durumun yöre esnafına büyük darbe vurduğunu söyledi.

 

ÜRGÜPLÜ İŞSSİZ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) resmi verilerine göre Ürgüp’te ikamet eden genç nüfus arasında işsizlik oranının hayli yüksek olduğuna dikkat çeken Tekiner, buna rağmen sanayi esnafının yanında çalıştıracak kalifiye eleman bulamayışının sebeplerinin iyi irdelenmesi gerektiğini söyledi.

 

MODERN SANAYİ SİTESİ GELİYOR

CHP olarak; ayakları yere basan, sosyal devleti ve ekonomik adaleti ön plana çıkaran bir programla halkın karşısına çıktıklarını belirten Bülent Tekiner, eskiyen, kent içinde kalan ve ihtiyaçlara cevap vermeyen Ürgüp Sanayi sitesinin, esnafın talepleri doğrultusunda sorun teşkil etmeyecek bir yere yeniden inşa edileceğinin müjdesini verdi.

 

KALİFİYE ELEMAN SORUNU ÇÖZÜLECEK

Sanayi Bölgelerinin genelinde iyi yetişmiş insan gücü sıkıntısı çekildiğini anlatan Tekiner, CHP’nin konuyla ilgili somut önerileri olduğunu dile getirdi. Meslek eğitim merkezleri ve meslek liselerinin Sanayi Bölgeleri içinde açılacağını kaydeden CHP’li Tekiner, “Yetişmiş eleman sıkıntısı ortadan kalkacak, işsiz Ürgüplü kalmayacak.” diye konuştu.

 

TEKİNER’E TAM DESTEK

Öte yandan, Tekiner’in ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Sanayi esnafı ise, “Sorunlarımızı bildikleri halde seçimden seçime oy istemeye gelen, sanayinin yolunu sandık kapıya dayanınca hatırlayanlara bizden oy yok. Daha birkaç ay önce elektriklerimizi kestiler, mağdur edildik. Ekmeğimizle oynadılar. O gün yanımızda olan Bülent Tekiner’e desteğimiz tam” açıklamasını yaptılar.

 

7 Saat boyunca Ürgüp Sanayi Sitesinde kalarak tüm blokları gezen Bülent Tekiner daha sonra köyleri ziyaret etmek üzere buradan ayrıldı.               


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.