banner461
banner195

Ürgüp Ülkü Ocağı Görevden Alınan Okul Müdürleri‏ Hakkında

Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun Akyol, görevden alınan okul müdürleri ile ilgili yaptığı basın açıklamasında adeta ateş püskürdü.

Ürgüp Ülkü Ocağı Görevden Alınan Okul Müdürleri‏ Hakkında
25 Ağustos 2014 Pazartesi 10:44

banner143
banner134

 Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun Akyol, görevden alınan okul müdürleri ile ilgili yaptığı basın açıklamasında adeta ateş püskürdü.

 

Akyol, Yeni ortaya çıkan Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme yönetmeliği ile Müdürü öğretmen, veli ve öğrencinin seçtiği algısı yaratılmaktadır. Aslına baktığımızda okullardaki öğretmen, öğrenci ve veli puanlamasının tamamı 40, Şube Müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlerinin puanlaması 60’tır. Böyle bir durumda yöneticiyi öğretmen, veli ve öğrenci seçti demek tamamen asılsızdır.

 

Öğretmen, öğrenci ve veli temsilcilerinden 40 tam puan alan, görev yaptıkları okullarına, ilçelerine ve hatta illere birçok ödül kazandıran, birçok başarıya imza atan Yöneticileri  Türk Eğitim-Sen üyesi olduğundan dolayı başarısız diye düşük puan verip seçmemek hangi ahlaka yakışır?

 

Yakın zamanda Türkiye genelinde görevine son verilen 7 bin yöneticinin neredeyse tamamı Türk Eğitim-Sen üyesidir. Yapılan ayrımcılık apaçık gözler önündedir.

 

Ülkenin birlik ve bütünlüğü için gece gündüz çalışan, toplum menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutan, bilgili, liyakat sahibi, çalışkan, dürüst, alnının teri ile okul müdürlüğü makamına gelmiş, yolsuzluğa ve haksızlığa bulaşmamış tertemiz eğitimcileri okul müdürlüğünden almak ne ile izah edilebilir?

 

Nevşehire ve İlçelerine emek vermiş, ve birçok ödüller kazandırmış Yöneticilerimizin bu denli görevlerinden alınmasını kınıyor, bu zulümlerin son bulmasını temenni ediyor ve Türk Eğitim Sen üyelerinin ve yöneticilerinin her zaman yanında olduklarımızı bilmelerini belirtiyorum. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet K - 4 yıl önce
ıste kenetlenme boyle olmalı
Avatar
Ne var bozulacak - 4 yıl önce
CHP Adalet bakanı,Mehmet Moğultay, Adalet Bakanlığı döneminde, ´5 bin kişilik kadroyu örgütlerime vermeseydim de MHP´ye mi verseydim´ sözlerini dedi mi demedi mi?
Siz AKP'ye karşı bu CHP 'lilerle ortak hareket ettiniz.Yetki AKP 'de olduğuna göre tabi istediğini görevden alacak .
Avatar
paşa - 4 yıl önce
paşam senin görevinin aslı vatana millete yararlı vatanperver genç nesil yetiştirmek , onun için siyasete pek girmeseydin iyiydi.
Avatar
ismail çetin - 4 yıl önce
Eleştirenlere bakıyorum hep isimsiz. Kardeşim madem o kadar açık sözlüsünüz, madem o kadar delikanlısınız madem herşeyi çok biliyorsunuz isminizi yazın açık açık öyle konuşun. Bence bu işin siyasetle alakası yok. Haksızlık karşısında susam dilsiz şeytandır demişler. Başkan da bu konuda gerekli açıklamayı yapmış sonuna kadar arkasındayız
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
ismail bey ve genç başkan şunu unutmayın akp nin yaptığı iyi birşey değil amma ekip gelir ekip gider mhp iktidar olsa revizyon yapmayacak mı? güldürmeyin adamı : )))
Avatar
it ürür kervan yürür!!! - 4 yıl önce
mhp iktidar partisi olmuş olsa ( allah göstermesin ) bizi memleketimizde de barındırmazlar. uygulama çok güzel olmuş.kadrolaşma yeni yeni başlıyor. içiniz rahat olsun güzel günler bizi bekliyor .
Avatar
siyasetçiler - 4 yıl önce
Maşallah herkes siyasetçi olmuş. MHP 3 lü koalisyondayken Devlet Bahçeli 1 tane kendi adamını işe almadı ihale vermedi ne konuşuyorsunuz