banner461
banner195

Ustalığa Göz Kırpanlar

Nevşehir’de yerel seçim sonuçları aynı zamanda yerel yönetimde ustalık dönemine imza atmayı planlayanlar içinde büyük önem taşıyor.

Ustalığa Göz Kırpanlar
07 Ocak 2014 Salı 11:07

banner143
Ustalığa Göz Kırpanlar
İlgili Galeriye Git
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yerel seçim sonuçları aynı zamanda yerel yönetimde ustalık dönemine imza atmayı planlayanlar içinde büyük önem taşıyor.

Başta Nevşehir merkez olmak üzere ilçe ve beldelerde ustalık dönemine göz kırpan belediye başkanları ve adayları da bulunuyor. Bu isimlerin ilk sırasında iki dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

İlçelerde ise ustalık dönemine göz kırpan isimlerin başında Hacıbektaş’ın CHP’li belediye başkanı ve adayı Ali Rıza Selmanpakoğlu yer alıyor. Bu ilçede Ak Partiden aday adayı olan ilçeye bağlı Karaburna belediyesinin eski başkanı Yusuf Koçak ve Gülşehir Belediye mevcut başkanı Mustafa DURSUN aday gösterilmesi ve seçilmesi durumunda o da ustalık dönemine imza atacak.

Beldelerde Göre belediye Başkanı Mustafa Topçu, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar da ustalık dönemine adım atmayı isteyenler arasında.

Öte yandan beldeleri kapatılacak olan  Gümüşkent Belediye Başkanı Mustafa Arıkan’da Gülşehir ilçe belediyesine aday gösterilir ve seçilirse onlarda usta olacak.

Yeni yasa ile birlikte Nevşehir’de iki dönemdir belediye başkanlığı yapan belediye başkanlarının da ustalık dönemi şansları sona erecek.

Buna göre; Avanos İlçesine bağlı Göynük Belediye Başkanı Recep Özbek, Suvermez Belediye Başkanı Yaşar Özdemir, Kızılağıl Belediye Başkanı İbrahim Güven, Kalecik Belediye Başkanı Ahmet Çınar, Karasenir Belediye Başkanı Abdurrahman Çelik koltuklarına ustalık dönemi şansları bile kalmadan veda edecekler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkan - 4 yıl önce
cengiz çavdar daha usta olmamışmı....
çat bel.başkanı kamil duru 3.dönem olacak ...
Avatar
ucasallı - 4 yıl önce
uçhisarda ahmet taykur olması bence dinini imanını bilir diğer bi kişide kadir yetgeldir bunun sülale si temiz her iki sülale temizdir sayın vekiller okuyun bunlşarı mustafa satılmış temiz çocuk siz kalkıpda parti içinde iki yalakaya bakmayın keş kimki yavv aslı neyy arası neyy derler bu tammm menfaaatçidiripezmazini kim 15--den 20 midenn satrasaa ohhhhhh desteği ordaa bu kişininn heryerii destek olsaaa kaçç yazarr ukula allahdan kormazz kulaundann daa uytanmayanlarra itibarr etmeyinn mebus kardeşlerimmmm
Avatar
bu adayların hepsi yaşlanmış - 4 yıl önce
bunları aday yapmayın gençlerden aday gösterin bunlarla bi yere gidilmez
Avatar
ferit münferit - 4 yıl önce @ucasallı
ucasallı, çok seviyesiz bir yorum. bir atasözü var, it ürür kervan yürür diye bilir misin?
Avatar
hulusi kurt - 4 yıl önce
evet akp nin ustalık ikdidarında neler öğrendik gördük yaşadık yaşamağa duymağa okumağa devam ediyoruz artık söz hakkı türk islam ülküsüne gönül veren bu ülkeği karşılıksız seven mhp lilerin ollaçakdır üç hillal bir güneşgibi doğaçak türkiyemizin üstüne ozaman göreçeksiniz ustaları kalfaları çırakları yüreğini koy mhp adaylarını desdekliyelim artık türkiyenin titreğip kendisine dönmeli yeter artık yola devam diyenlere dur demeliğiz
Avatar
şeref mi? - 4 yıl önce
ağzını onur haysiyetten açanlar ama şereften yoksun insanlardan nefret ediyoruz onlar kendilerini biliyor...
Avatar
nabiz - 4 yıl önce
usta var bir tane(rte). gerisi hikâye. iclerinden bazıları adını zor söylüyor ama bizim basimizdaki insanlar onlara değer veriyor. bizim karar verenlerin mihenk taşında proplem var.
Avatar
Kozaklı - 4 yıl önce
kozaklıda temizlik istiyoruz artık yeter!!!