banner461
banner195

Vahdi Arısoy’dan Arsa Satışı Açıklaması,

Gülşehir MHP. Belediye Başkan Adayı Vahdi ARISOY; Öğrencilerin barınma sorunlarını çözmek öncelikli önceliğimiz olacak, öğrenci yurdu yapılması için belediyeye ait bir arsanın satışa çıkarılmasını da mantıklı buluyorum ancak üniversite arsasının Karacaşar-Tuzköy arasında havaalanı yolunun sağında bulunmasına rağmen neden Sadabad parkının yanındaki arsa yurt yapımı için satışa çıkarılıyor, bana göre bu mantıksız.

 Vahdi Arısoy’dan Arsa Satışı Açıklaması,
28 Ocak 2014 Salı 12:50

banner143
banner134

  Gülşehir MHP. Belediye Başkan Adayı Vahdi ARISOY;   Öğrencilerin barınma sorunlarını çözmek öncelikli önceliğimiz olacak, öğrenci yurdu yapılması için belediyeye ait bir arsanın satışa çıkarılmasını da mantıklı buluyorum ancak üniversite arsasının Karacaşar-Tuzköy arasında havaalanı yolunun sağında bulunmasına rağmen neden Sadabad parkının yanındaki arsa yurt yapımı için satışa çıkarılıyor,  bana göre bu mantıksız. Yurt'ta üniversitemizin yapılacağı Karacaşar-Tuzköy yolu üzerindeki bir bölgeye yapılmalıdır. Böylece hem öğrenciler için yeni bir ulaşım probleminin çıkması önlenmiş olur hem de Karacaşar ve Tuzköy kasabalarımızın Gülşehir’e mahalle olarak entegre olmaları çabuklaşmış, bölge yeni bir yerleşim yeri olarak kullanıma açılmış olur. Şehir planlaması iyi yapılmalıdır. Günlük politika ve planlarla şehri yönetmeye çalışırsanız, şehri yaşanmaz bir hale getirip içinden çıkılmaz bir durum yaratırsınız.
 Partim ve Başkan adayı olarak ben Gülşehir’e yurt yapılmasını sağlayacağız. Karacaşar ve Tuzköy yolu üzerindeki üniversite yapımı için Gülşehir Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma derneğine bağışlanmış ve üniversite yapacağımız bu alanın yakınındaki arazilerin yurt yapımı için değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu hem öğrencilerimiz için mantıklıdır hem de Karacaşarımız ve Tuzköyümüzün gelişimi açısından önemlidir. Ayrıca yerel seçimlere 2 ay gibi kısa bir zaman kalmasına rağmen ısrarla arsanın  satışa çıkarılmak istenmesindeki zamanlamayıda manidar bulduğumu belirtmek istiyorum. 30 Mart’tan sonra yeni bir planlamayla ve yeni belediye yönetimiyle bu kararların alınması daha iyi olur düşüncesindeyim.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.