banner461
banner195

Varol Isınma Turunda

Milliyetçi Hareket Partisinin uzun süren ikna girişimleri sonucunda Nevşehir Belediye Başkanlığı adaylığına razı ettiği Mehmet Varol, ısınma turlarını sürdürüyor.

Varol Isınma Turunda
26 Aralık 2013 Perşembe 10:37

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisinin uzun süren ikna girişimleri sonucunda Nevşehir Belediye Başkanlığı adaylığına razı ettiği Mehmet Varol, ısınma turlarını sürdürüyor.

İl Başkanlığı ve Milletvekilliği aday adaylığı sürecinin ardından bir süredir siyasetten uzak kalan Varol’un adaylığı konusunda kamuoyunda merak edilen hususlara da düzenlenecek olan basın toplantısı sırasında cevap vermesi bekleniyor.

Uzun süre aday olmayacağını yakın çevresine hatta basın mensuplarına deklere eden ve ardından Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimi ve MHP’li kadrolar tarafından aday olması konusunda ikna edilen Varol’un şu sorulara nasıl yanıt vereceği merak konusu;

-         2011 Yılında il başkanlığından istifa edip Milletvekilliği ikinci sırasından aday olmasının ardından geçen sürede ne değişti ki, MHP’nin Nevşehir merkez belediyle başkan adaylığına aday oldu?.

-         8 Yıl süren il başkanlığı ve iki dönem art arda Milletvekilliği adaylığının ardından şahsen hakkının yenildiğini düşünüyor ve bu yüzden hakkını alabilmek için mi belediye başkanlığına aday oldu?.

-         Mevcut belediye başkanı Hasan Ünver’in Nevşehir’e hizmetlerinde ne tür eksiklikler görüyor ve bunların telafisi adına neler yapacak?.

-         Belediyenin yapılan milyon liralık yatırımlarının ardından var olduğu iddia edilen belediye borçlarına karşın Nevşehir’e nasıl hizmet etmeyi planlıyor?.

-         Bu seçimi kendisi açısından il başkanlığı ve Milletvekilliği adaylığının ardından siyaset hayatında bir son nokta olarak görüyor mu?.

-         Nevşehir’de bazı sivil toplum örgütü başkanlarının ifade ettiği üzere Mevcut belediye yönetimi hakkında işlerini doğru dürüst yapmadıkları konunda elinde belge ve bilgi var mı, bunu kamuoyu ile paylaşacak mı?.

-         Aylar öncesinden Başkan Ünver’e karşı savaş bayrağı sallayan NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız’ın (Meclis Başkan Vekili olması itibari ile) zorlamasıyla mı aday oldu?. 

-         Sayın Parmaksız’ın ellerinde bulunduğunu iddia ettiği dosyaları kamuoyuna açıklayacak mı?.

-         Milliyetçi Hareket’in Nevşehir il merkezindeki oy potansiyelini artırmak için ne yapacak?.

-         İki dönemlik Ak Partinin Nevşehir’deki iktidarını yıkabilmek için kendisinde nasıl bir cevher görüyor?.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
inanınki mehmet bey dürüs insan ama siyaset yapamaz bu memlekete akp cok güzel hizmet etti başbakan recep tayip erdoğan büyük lider hasan ünver güzel calişiyor ve yaptikları yapacakları devam ederse nevşehir şehir demeye yakışacak
Avatar
R.K - 4 yıl önce
niye yapamaz,haklisin tabi hasan paşa gibi çalamaz,usulsüz işi olmaz,taybiş gibi kiviramaz,sizin siyaset anlayişiniz bu işte..adam gibi adam mehmet varol
Avatar
bekir - 4 yıl önce
varola yazik ettiler.milletvekilliğinde şansi vardi şimdi ondanda olacak.kilavuzu parmaksiz olanin.........
Avatar
nevşehir - 4 yıl önce
alt yapı sıfır, atatürk bulvarındaki yollar kaç kez açıldı su patlakları yüzünden el insaf. göz boyamayla makyajla işler yapılıyor,yeni pazaryeri kapalı otaparkı tavanı duvarlarındaki akan sular hala önlemenemedi önlenemezde.yapılan işler sağlam olmalı ama nereye el atarsanız eline gelir bundan emin olabilirsiniz.her işi ehline verin.
Avatar
GERCEK - 4 yıl önce
varol bu parti sana olmadik alicengiz oyunlari yapti sen hangi akla hizmet aday oldun sen çok mu seviyorlar adaymi bulamadilar yoksa bazilarinin intikam malzemesimi yapiyorlar bence bunlari kendine sor kaybeden yine sen olma
Avatar
NEVŞEHİRLİYE CEVAP - 4 yıl önce @nevşehirli
kardeşi̇m dürüstlük si̇zi̇n kitabinizda suçmu?neymi̇ş efendi̇m mehmet varol düzgünmüş beledi̇ye başkanliği yapamazzmiş yuh be sana ve seni̇n gi̇blere yaziklar olsun.zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! ...
-boğamazsın ki!
-hiç olmazsa yanımdan kovarım.
üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.
çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
i̇rticanın şu sizin lehçede ma'nası bu mu?

mehmet akif ersoy

buda sana ve seni̇n gi̇bi̇lere kapak olsun tabi bunu aanlayacak kapasiten varsa?
Avatar
Akdemir - 4 yıl önce
nevşehir'in yetiştirdiği öz evladının çıkıp ben nevşehir'e hizmet etmeye adayım demesi niye bazılarının zoruna gidiyor anlamış değilim. saygılarımla ...