banner461
banner195

Vatandaşımızı Kandırmak Niyetinde Değiliz”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Merkez kentsel dönüşüm projesi olarak adlandırılan Karasoku Mahallesi ve civarındaki kentsel dönüşüm ile ilgili işyeri ve ev sahiplerinin gönüllerinin ferah olması çağrısında bulundu.

Vatandaşımızı Kandırmak Niyetinde Değiliz”
04 Mart 2013 Pazartesi 10:58

banner143
banner134

 Bu konuyla ilgili ev ve işyeri sahiplerini yanlış yönlendirme gayretinde olan bir takım insanların bulunduğunu söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ürnver, “Ben Nevşehir Belediye Başkanıyım. Benim Vatandaşı kandırmak telaşında olmam düşünülebilir mi?” dedi.

Söz konusu projede kazanının işyeri ve ev sahiplerinin olacağını kaydeden Belediye Başkanı Ünver, söz konusu Vatandaşlara sokaklarda çeşitli dedikodularla vesvese vermeye çalışanların kendilerince yakından bilindiğini ifade ederken, “Karasoku ile ilgili Kentsel Dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu konuyla ilgili bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Ve bu söyleyeceklerimin özellikle altını çizmek istiyorum. Sayın Başbakanımız da söylediği gibi bu konuda bazı kişiler zihinleri bulandırmak istiyor. İşin ucunda hiçbir kazanacağı ya da kaybedeceği, Sorumluluğu ve sıkıntısı olmayan bir takım insanlar sadece dedikodu üretiyor. Onların kimler olduğunu biliyoruz biz. Bunlara hemşehrilerimiz kulak asmasınlar. Biz kesinlikle Merkez dönüşüm dediğimiz bu dönüşüm projesinde Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Yani biz şehri dönüştürürken oradaki insanların haklarını gasp etmemiz gibi düşünce içerisinde olabilirmiyiz?. Ben Nevşehir’in Belediye Başkanıyım. Kesinlikle gönülleri rahat olsun. Buradaki iş yeri sahiplerimizin de, buradaki ev sahipleri hemşehrilerimizinde gönülleri rahat olsun. Şu an yıkıma başladığımız filan yok. Onlarla anlaşacağız. Hemşehrilerimiz gelip bize olan güvenlerini gösteriyorlar. Bize güvenip imzalarını atanlar öncelikle evlerine ve dükkanlarına kavuşacaklar. Sürüncemeye bırakanlar Kale’nin etrafındaki gibi biraz sıkıntı çekebilirler. Onun için diyorum ki, Hemşehrelimiz bize güvenmeye devam etsinler. Onların güvenlerine hep layık olduk. Yine onları mağdur etme derdinde de değiliz. Belediyemiz burada kar etme, kazanç elde etme derdinde değil. Belediyemiz burada Nevşehir’in kaderini değiştirecek bir projede sorumluluk alan bir kuruluş. Ne TOKİ ne de belediyemiz Vatandaşımızı kandırmak niyetinde değil. Bir an önce vatandaşlarımız gelip görüşmelerini yapsınlar. Kimse buradan zarar etmeyecek. Vatandaşlarımız bir koyup daha fazlasını kazanacak. Şehrimiz daha modern bir görüntüyü kazanacak. İnşallah orayı Şehrimizin en güzel yeri haline getireceğiz. Henüz görüşmeye gitmemiş olan Vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Kesinlikle bu dönüşümden zarar görmeyecekler. Bunun taminatı biziz. Her türlü problemlerinde bize gelebilirler. Sokaklarda onlara bir takım vesvese vermeye çalışanlara asla itibar etmesinler. Herkesin gönlü ferah olsun” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MİSAFİR - 5 yıl önce
karasoku projesinde toki yok ki..nasil güvenelim.
Avatar
Atila - 5 yıl önce
karasoku projesi çok uzun zamandir dillenen bir proje ve şu anki alani nevşehir in neredeyse yarisini kapsayacak şekilde oldu. kale mahallesinini durumu gözler önünde iken, karayollari eski arazisi bu durumda iken ssk hastanesi bu durumda iken. toki artik nevşehir e çivi çakmazken nasil olurda güvenelim. önce konutlarimizi bir görelim. evlerimizi birakip nereye gideceğiz. kira ödeyecek durumumuz yok ki.
Avatar
aBİDİN - 5 yıl önce @MİSAFİR
toki nin internet sitesinde bu projeyi göremedim.
Avatar
adil - 5 yıl önce
kale ve çevresi halen bu haldeyken size nasıl güvenelim..güven bitti..hakkımızı almadan asla..
Avatar
recep - 5 yıl önce
karasoku projesi 10 yıldır mahalle insanlarını adeta çileden çıkaran çile projesidir googuldan karasoku mah dönüşüm projesine girin hep asılsız açıklamalardır 2004 2006 2008 2010ve şimdi aynı sözler allah aşkına ne yapacaksanız yapın