banner461
banner195

YALBIRDAK Kararlı Sulusaray Huzurlu...

Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Sulusaray Belediye Başkanı ve 30 Mart 2014 Yerel seçimlerde MHP Adayı Sadi Yalbırdak FİB Haber Merkezine adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

YALBIRDAK Kararlı Sulusaray Huzurlu...
29 Kasım 2013 Cuma 22:15

banner143
banner134

Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Sulusaray Belediye Başkanı ve 30 Mart 2014 Yerel seçimlerde MHP Adayı Sadi Yalbırdak FİB Haber Merkezine adaylığı ile  ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yalbırdak,2009 yerel seçimlerinde Sulusaray halkının teveccühleri ile MHP den belediye başkanı oldum dedi...

Mazbatamızı aldığımız gün siyasi kimliğimizi orada bırakarak Sulusaray halkına hizmet etmek adına  Kimseye ayrım yapmadım.

Partinin değil vatandaşın hizmetkarı olduk, görev sürem içerisinde şahsı menfaatleri talep edenler  dışında kimseyi üzmedim elimden geldiği sürece maddi manevi kasabamız için hizmet ettim.

Belediye meclis üyelerime ve personelime de benimle beraber bu süre içerisinde hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, Görevimiz süresince belediyenin rutin hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirdik.

Kasabamızın acil ihtiyaçları olan İçme suyu sorununu çözdük ve Kendi imkanlarımızla yaklaşık 2 trilyona yakın kasabamıza yatırım yaptık.

 Göreve geldiğimiz günden beri slogan olarak geliştirdiğimiz ‘’Çamurlu Sokak kalmasın" projesiyle kaldırım ve parke çalışmamızı devam ettiriyoruz.

İnşallah  yakın zamanda çamurlu sokağımız kalmayacak. Sulusaray halkının en iyisine layık olduğunu düşünerek kırık dökük sürekli para harcanan ve şehre çıktığında vizyonumuzu temsil etmeyen halk Otobüsünü yeniledik , kasabamızda yük taşıyan kamyon ve traktörler Nevşehire kantara gidiyorlardı hem maddi olarak hem de zaman kaybı oluyordu bu sorunu da çözmek adına kasabamıza araç kantarı yaptık ve şuan halkımızın hizmetinde.

Yine vizyonumuzu temsil etmediğini düşündüğümüz  makam arac yok denilecek şekildeydi yenisini aldık ve yine belediyemizin kusursuz hizmet etmesi için ihtiyacı olan çöp toplama aracı aldık.atıl durumda bırakılmış ekmek fabrikamızı halkımızın hizmetine sunarak hem belediyemize kaynak oluşturduk hemde uygun fiyat politikası uyguladık .

Önemsiz gibi görünse de halkımızın işini kolaylaştıracak üzüm alım rampası yaptırdık.buna benzer birçok işler yaptık süremizi boş vakitle geçirmedik bu işler yapılırken aynı zamanda da yeni projeler hazırladık Allah nasip ederde yine kasaba halkımız teveccüh gösterirse Alt yapısını hazırladığımız ve projelendirdiğimiz  önümüzdeki döneme uygulamayı düşündüğümüz maddi kaynak görüşmelerini yaptığımız bazı projelerimizde şunlardır ;  

Belediye Hizmet Binası çok eski artık yenilenmesi gerekiyor maddi kaynak görüşmelerimizi yaptık inşallah yeni dönemde yeni binamızı inşa edeceğiz, belediye olarak cenaze hizmetlerini en iyi şekilde ücret almadan yerine getirdik ve  ölüsüne saygısı olamayanın dirisine saygısı olmaz düşüncesiyle mezarlık düzenlemesi yapılacak ve artık ihtiyaç haline gelen Taziye Evi de yapılarak halkımızın hizmetine açılacaktır.

Bu projeleri yerine getirirken halkımızın boş vakitlerinde aileleriyle beraber piknik yapabilecekleri sosyal aktiviteler yaparak stres atabilecekleri mesire alanı ve parkında ihtiyaç olduğunu düşünerek  6 dönümlük bir arazi üzerine  mesire ve  park alanı yapacağız Sulusaray halkı bunları fazlazıyla hak ediyor beni ve arkadaşlarımı destekleyen Sulusaray halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum .


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
CCC - 4 yıl önce
sadi başkan sulusaray seninle gurur duyuyor
Avatar
akmete - 4 yıl önce @ömer
sadı başkanın secım dıye bır derdı yok cok rahat bır bıldıgı var herhalde
Avatar
bunu yap oy sana - 4 yıl önce
madem çamursuz sokak kalmayacak ve partinin değil milletin hizmetkarı oldun o zaman hemen ismail güvenin kapısının önünden başlayarak o mahalleyi çamuurdan kurtar senin samimi olduğunu anlayalım başkan
Avatar
sulusaray - 4 yıl önce
ben geçen dönem hocaya kandı akp ye atmıştım.yaptığı hizmetleri gördükten sonra gözlerime inanamadım.bu seçim oyum sadi başkana.hayırlı olsun başkan sen yoluna devam et .tarafsızlığın ve muhalefet olmana rağmen yatığın hizmetleri göremeyen gözler utansın
Avatar
mühendis50 - 4 yıl önce
iktidarın hertürlü engellemelerine rağmen mhp kadroları aynı sulusaray da olduğu önce memleketim sonra partim zihniyeti ile gayet güzel hizmetler yapmıştır.sadi başkanım seninle gurur duyuyor ve 30 mart akşamı allahın izniyle tekrar başkanlığını kutlayacağız.allah yar ve yardımcın olsun.
Avatar
yıldıray - 4 yıl önce
baskanım kasabamıza verdiginiz üstün hizmetlerden dolayı size tesekkürlerimi sunarım ins bu basarılarınızın devamını gelir...
Avatar
Serkan - 4 yıl önce
belediyeciliğin partiliden ziyade vatandaşa hizmet olduğu anlayışı başkanlığınız döneminde vukuu bulmuş olup kısıtlı imkanlarınızla verdiğiniz mücadele takdirimi kazanmıştır.akpye oy vermiş biri olarak bu kez mhp diyeceğim..
Avatar
sulusaraylı - 4 yıl önce
başkanım şu sulusarayın lojman yanındaki tepeyi değerlendirin sizden tek isteğim odur