banner461
banner195

Yarına Dikkat! Erdoğan'ı beklemeyin meydana sokağa çıkın

14 Ağustos (yarın) ne olacak? 14 Ağustos'ta bunlara dikkat edin! 14 Ağustos'ta birşey olursa ne yapmamız gerekiyor? Olası bir 14 Ağustos tehdidi karşısında neler yapılması gerektiği www.fibhaber.com haberimizde.İşte 14 Ağustos tarihinin sırrı ...

Yarına Dikkat! Erdoğan'ı beklemeyin meydana sokağa çıkın
13 Ağustos 2016 Cumartesi 15:59

banner143
banner134
14 Ağustos (yarın) ne olacak? 14 Ağustos'ta bunlara dikkat edin!14 Ağustos teorileri arasında elektrik kesintisi ve deprem iddiaları yer alıyor. 14 Ağustos'ta birşey olursa ne yapmamız gerekiyor? Herkes bu sorunun yanıtını merak ederken Twitter'daki 'OhalKM' isimli bir hesaptan bugün uyarı niteliğinde 14 Ağustos mesajları paylaşıldı. Olası bir 14 Ağustos tehdidi karşısında neler yapılması gerektiği haberimizde.

14 Ağustosta dikkatli olun! Peki, ne yapmalı ? Erdoğan'ı beklemeyin meydana sokağa çıkın...

15 Temmuz kanlı darbe girişimi kahraman vatandaşlarımızın ve polislerimizin sayesinde engellendi.Ancak terör örgütü FETÖ'nün Türkiye üzerindeki hain planları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde FETÖ mensubu teröristler ve Fethullah Gülen tarafından yapılan 14 Ağustos tehdini üzerinde Melih Gökçek açıklama yapmıştı.
Açıklamasında, FETÖ'nün Türkiye'de bir hafta boyunca elektrikleri keseceklerini ve kaos ortam yaratmaya çalışacaklarını söyleyen Melih Gökçek, buna müsade etmeyeceklerini söyledi. Açıklamanın ardından Sosyal medya 'da binlerce kişi tarafından bir mesaj paylaşıldı.
Mesajda '' Hangi gün olursa olsun, ışıklar aynı anda kesilirse, internet ve telefon kesilirse işaret alınmış demektir. Kimse evlerinde kalmasın. Cumhurbaşkanı'ndan bir haber gelecek diye beklemesin. '' denildi.
Mesajın tamamı,FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi başarıyla püskürtülürken, örgütün elebaşı ve mensupları yeni bir tarihe odaklandı. Gülen, son konuşmasında örgüt mensuplarına 14 Ağustos'u işaret etti.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarıyla püskürtülürken, örgütün bu tarihe yıllar öncesinden işaret ettiği ve yoğun bir şekilde hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Başta teröristbaşı Fethullah Gülen olmak üzere FETÖ mensupları ve örgütün yayın organları, sık sık 14 Ağustos tarihine dikkati çeken ifadeler kullanmış olduğu gün yüzüne çıktı.

Darbe girişiminin ardından güvenlik güçleri yurdun dört bir yanında operasyonlar başlattı ve örgüt mensuplarını yakalama çalışmalarını hızlandırdı. Örgüte büyük bir darbe indirilen bu süreç içerisinde gelecek günlere ithafen Pensilvanya'dan bir mesaj geldi.

"20 GÜNLÜK KULUÇKA"
Örgütün elebaşı Gülen, açık bir şekilde örgüt mensuplarına 'sabredin' talimatı verdi. Mesajında 'kuluçka' örneği kullanan Gülen, "Ne kadar ağır gelirsen gelsin dişini sık ve sabret. Beklentilerin karşısında kuluçkada yumurtaların 20 gün çevrildiği gibi sabret" dedi.

Gülen'in işaret ettiği tarih aralığına dair bir detay ise dikkatlerden kaçmadı. FETÖ'nün yeni talimatıyla muhtemel bir girişime dair günün de belirlenmiş olabileceği düşünülüyor. Bu kapsamda örgüt mensuplarının satır aralarında işaret ettiği 14 Ağustos tarihi her şeyi açıklıyor.


14 AĞUSTOS TWEETLERİ
Başbakanlık Uzmanı olarak görev yapan ve FETÖ'ye bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Akif Mustafa Koçyiğit adına açılan Twitter hesabı üzerinden paylaşılmış olan son tweette dikkati çeken bir tarihe işaret edildi.FETÖ YANDAŞLARI BAŞLADI
FETÖ yandaşı hesapların da bu tarihe göz diktiği ve şimdiden çalışmalar başlattığı ortaya çıktı.14 AĞUSTOS'TA NE OLMUŞTU?
FETÖ'nün 15 Temmuz sonrası başlattığı yeni girişime dair dikkati çeken 14 Ağustos tarihine bakıldığında önemli bir detay ortaya çıkıyor. 2001'de kurulan AK Parti'nin kuruluş tarihinin 14 Ağustos olduğu biliniyor


15 Temmuz darbe girişiminin ardından gözler 14 Ağustos'a çevrildi. Peki ne olacak 14 Ağustos tarihinde ne planlanıyor? Bu hafta sonu (yarın) pazar gününe denk gelen 14 Ağustos 2016 için pek çok senaryo dolaşıyor. 14 Ağustos’ta ne olacak? FETÖ üyesi A. Mustafa Koçyiğit’in sosyal medya hesabı üzerinden duyurulan ’14 ağustos’ta görüşmek dileğiyle’ sözü ne anlama geliyor?

14 AĞUSTOS'TA SİBER SALDIRILAR MI OLACAK?

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da bugünkü köşesinde 14 Ağustos'ta ne olacak sorusuna değiniyor ve şu iddiayı ortaya atıyor;

-"Bana kalırsa, ellerinden gelen hiçbir şeyi arkalarına koymayacaklar.. Nokta hedeflere saldıracaklar. Kendi aralarında hâlâ güvenli bir haberleşme networku var. Hem ulusal ağı ve hem de uluslararası networkları imtiyazlı bir biçimde, çok iyi kullanıyorlar.

14 AĞUSTOS'TA SİBER SALDIRILAR MI OLACAK?
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da bugünkü köşesinde 14 Ağustos'ta ne olacak sorusuna değiniyor ve şu iddiayı ortaya atıyor;
-"Bana kalırsa, ellerinden gelen hiçbir şeyi arkalarına koymayacaklar.. Nokta hedeflere saldıracaklar. Kendi aralarında hâlâ güvenli bir haberleşme networku var. Hem ulusal ağı ve hem de uluslararası networkları imtiyazlı bir biçimde, çok iyi kullanıyorlar.
-Bu arada siber saldırılar için hazırlıklı olmamız gerek.. Bu siber bir savaş denemesi olabilir batı için.. Bu tür bir saldırı karşısında toplumda tedirginlik oluşur.
MELİH GÖKÇEK'İN 14 AĞUSTOS İDDİASI
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir televizyon programına konuk oldu. Programda konuşan Gökçek, açıklamaları sırasında gönlünden AK Parti ile MHP’nin koalisyon yapmasının geçtiğini de söyledi. Yaklaşık 3 saat süren programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, FETÖ’nün 14 Ağustos’a ilişkin ihtimal dahilinde olan iki ayrı planı olduğunu iddia etti. Gökçek şöyle konuştu: “Fuat Avni’nin abisi olduğu iddia ediliyor. Mustafa Koçyiğit. ‘14 Ağustos 2016’da tekrar görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın’ diye tweet atmış. Bir de Mevlana Üniversitesi bir tweet atıyor. ‘40 yıldır bin bir zahmetle ilmek ilmek örülen hizmet hareketinin bir kendini bilmez tarafından yıkılacağını mı sanıyorsunuz, bekleyin. 14 Ağustos’ta görüşmek üzere’ diye. Böyle tarihler veriliyor."
KASET İDDİASI
İhtimallerden birincisini; “Yeniden montajlı kasetler sürüp, gündem oluşturmaya çalışacaklar. Bunların montaj olacağı yüzde de bir milyon yani” sözleriyle açıklayan Başkan Gökçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun montajlı ses ve görüntü kayıtlarının yer aldığı videoları yayınladı. Orjinallerinden ayırt edilemeyecek kadar ustaca yapılmış kayıtların izlenmesinin ardından Başkan Gökçek, “Gördünüz ayırt etmeniz mümkün mü? 17 -25 Aralık kasetleri de böyle. Çıkacak kasetler yüzde bir trilyon montaj kasetler olacak. Mesela ses bandı da yayınlayabilirler. Lütfen Sayın Kılıçdaroğlu alınmasın, tenkit etmek için değil ama netice itibariyle montajların nasıl olduğunu göstermek için bunları yayınladım. Ben bunları internetten buldum” dedi.
DEPREM İDDİASI
14 Ağustos’a ilişkin ikinci ihtimali de “Çok enteresan bir mesele” olarak nitelendiren Başkan Gökçek, Gülen’in “Marmara’da deprem olacağı”na yönelik söylediği iki ayrı video kaydı da yayınlatarak şunları söyledi: “Ben olacağına inanmıyorum da ama bunu zorlayan görüntüler bunlar. FETÖ’cüler arasında yapılan propagandaya göre söylenmek istenen şu; daha önce Gölcük’te deprem oldu. Bunun nedeni internete girerseniz buradaki bir fay hattının özellikle İsrail ve Amerika tarafından bir deneyle patlatılması olarak ifade ediliyor. Nedir bu? Hatırlıyor musunuz Marmara depreminde bir ateş topunun yukarı yükseldiği herkes tarafından söylendi. Bununla ilgili bant da var. Fayların içerisinde biriken gazlar ve benzerleri bir anda düşük frekanslı elektromanyetik ışınla patlatılıyor ve deprem meydana geliyor. Amerikalılar bunu Alaska’daki araştırma üstlerinde geliştiriyorlar. Amerika, Kuzey Anadolu fay hattından elde edeceği bulguları California fay hattında görmek istiyor. Ama çok gizli risk taşıdığı için İsraillilere veriliyor iş. Gölcük’te de bir rütbe töreni var o dönemde. Bu törene ilk defa İsrailliler geliyor. Burada bir deneme yapmaya geliyorlar. Ama makineleri patlıyor ve deprem meydana geliyor. Bunu tartışıyorlar. Bu tip 4 patlama olmuş dünyada. Bir alev topu yükselmiş yukarıya doğru. Bu alev topu ancak bir patlama olursa söz konusu olabiliyormuş. Normal gerçekleşen hiçbir depremde bu patlama olmuyor. Ama 4 yerde bu oluyor. Ruslar da bu denemeleri yapıyor. Bu suretle tetikleme yaparak belli depremleri meydana getirdikleri iddia ediliyor.”
Gölcük depreminde ortaya çıkan ateş topunun yer aldığı video görüntüsünü de izleyicilerle paylaşan Başkan Melih Gökçek, “Vatandaşlar ‘Melih Gökçek komplo teorisi üretiyor’ demesin. Ben böyle olacak demiyorum. FETÖ’cülerin iddiası bu. ‘Amerikalılar böyle bir söz verdi ve AK Parti’nin kuruluş gününde bunu yapacaklar’ diyorlar. Ben olacağını düşünmüyorum üstüne basa basa” diye konuştu.
'İSRAİLLİ GENERAL GELDİ'
ABD, İsrail ve Rusya’da bu teknolojinin olduğuna dair açıklamalar bulunduğunu da kaydeden Başkan Gökçek, ABD’de San Andreas fay hattı bulunduğunu ve o hat üzerinde ufak tetiklemeler yaparak fayın etkisiz hale getirilmesinin planlandığını söyledi. Bunun denemelerinin de bu fay hattına benzer özellikler taşıyan Marmara fay hattında yapıldığını ifade eden Başkan Gökçek, “Ama patlama o kadar büyük oluyor ki İsrailliler de ölüyor. O dönem bir İsrail generali geldi, bana orada yaptığımız çalışmalar için teşekkür etti. Halbuki gelme nedenleri o bölgedeki artıklarını toplamak. Hepsi iddialar arasında” dedi.
'MAKİNENİN İSMİ TESLA'
Bu denemelerin yapıldığı makinenin adının da “Tesla” olduğunu açıklayan Gökçek, ABD ve İsrail’in bu çalışmaları yaptığına dair bilim adamları ve devlet başkanlarının açıklamalarını da izleyicilere belgeleriyle aktararak, “Amerika’nın, İsrail’in ve Rusya’nın elinde böyle bir silah var mı, yok mu bilmiyoruz. Ama 14’ünde böyle bir olay olursa bunu Amerika’nın yaptığı aleni ortaya çıkmış olur. Değilse de FETÖ’nün zırvalaması olduğu ortaya çıkar” diye konuştu. 
Başkan Gökçek sözlerini, “Bugün 14 Ağustos’ta ne olacak en önemli konu oydu. Allah'ın izniyle hiçbir şey olmayacak. Bu palavracının palavrası yine ortaya çıkacak. Bundan sonra ABD bunu yaparsa temelli üstüne kalır. FETÖ, ‘Bu bir ayı şöyle böyle geçirelim de itiraflarda bulunmasın millet’ diyor. Bakalım 14 Ağustos’tan sonra neyi yumurtlayacak” diyerek tamamladı.
14 AĞUSTOS'TA GÖRÜŞÜRÜZ MESAJLARI
14 Ağustos için başka senaryolarda var. FETO'yu ve örgütünü en iyi analiz eden isimlerden biri olan Ruşen Çakır, "Gülen’in yenilgiyi kabul etmeyeceğini, şapkasından daha birçok tavşanlar çıkaracağını" söylüyor.
Örgütün deşifre olan kurumları ve isimlerinden de 14 Ağustos'ta görüşürüz mealinde tehdit dolu mesajlar geliyor.
FETÖ'cü olduğu ortaya çıkınca kapatılan Mevlana Üniversitesi'nin sitesine sabitlediği twit de bunlar arasında. 
FUAT AVNİ'NİN ABİSİNİN 14 AĞUSTOS MESAJI
 
Fuat Avni olduğu iddiasıyla tutulanan Başbakanlık Uzmanı Akif Mustafa Koçyiğit adına açılan Twitter hesabı 14 Ağustos lafının ilk çıktığı yer olmuştu. Koçyiğit'in ağabeyi tarafından kullanılan hesapta önce pazarlık önerilmiş ardından ifşalar gelmişti. 

FETHULLAH GÜLEN'İN KULUÇKA MESAJI
14 Ağustos senaryolarını körükleyen en önemli unsur ise FETO'nun örgütüne 15 Temmuz yenilgisinin ardından verdiği mesaj oldu.  Mesajında 'kuluçka' örneği kullanan Gülen, "Ne kadar ağır gelirsen gelsin dişini sık ve sabret. Beklentilerin karşısında kuluçkada yumurtaların 20 gün çevrildiği gibi sabret" ifadesini kullanmıştı. Bu mesajdaki 20 günlük süre de 14 Ağustos'u işaret edince herkes şimdi bu tarihe kilitlendi.
NEDEN 14 AĞUSTOS BU TARİHİN ÖNEMİ NE?
14 Ağustos rastgele seçilmiş bir tarih değil. Bu tarih AK Parti'nin kuruluş tarihi. 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti kurulmuştu. FETÖ yandaşı hesaplarda da bu noktaya vurgu yapılıyor, aşağıdaki twit de bunun bir örneği;

''14 Ağustos'ta bunlara dikkat edin!'' başlığının önemine bir kez daha vurgu yapar nitelikte. İşte o mesajlar...

1- 14 Ağustos tehditleri ile ilgili şöyle bir bilgi geldi, sizinle de paylaşmak istedim.
2- 14 agustosu bekleyin diye bizi tehtit edenlerin bu halka ne gibi bir şey yapacakları istihbari verilere göre şöyle:
3- Hani hatırlarsanız, savcı selim kirazın şehit edildiği gün, tum türkiyede elektrikler, sular ve internet sistemi çokertilmişti.
4- Sonra nasılsa kameralar çalışmyor diye adliyeyi basıp, savcı selim kirazı şehit etmişlerdi.O gün tum devreleri çokertende fetocularmış ve
5- yine aynı taktiği uygulayıp, halkin birbirleriyle iletişim kanallarını kesip, darbeyi aynen kaldığı yerden devam ettireceklermiş..
6- Çünkü böylece kimse ne cumhurbaşkanından nede devlet kanallarindan bir haber alamayacak ..ve meydanlar onlara kalacakmış..
7- Amman haa.. hangi gün olursa olsun, ışıklar aynı anda kesilirse.. internet ve telefonlar kesilirse.. İŞARET ALINMIŞ DEMEKTIR..
8- KIMSE EVLERINDE KALMASIN.. CUMHURBAŞKANINDAN BIR HABER GELECEK DIYE BEKLEMESIN.. HERKES EN YAKIN YERDEKI POLIS KARAKOLLARI..
9- EMNIYET BINALARI.. BELEDIYELER.. ILÇE TEŞKİLAT BINALARI.. KOPRULER.. ASKERI YERLEŞKELER VE HAVALIMANLARINA AKIN ETSINLER.
10- ONCEDEN DARBE NASIL ILERLER BILMIYORDUK.. ARTIK BILIYORUZ.. BU IŞARETLERDEN HERHANGİ BIRISINI ALIRSAK ANLAYINKI SOKAKLARI DOLDURACAĞIZ.. 1
1- Internet kullanmyan akrabalrnizi ve komşularinizi egerki böyle bir durumla karşilaşirsak, ne yapacaklari hakkinda şimdiden bilgilendirin .

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.