banner461
banner195

Yerel Seçim Anketi Nevşehir'i Anlatıyor!

ORC Araştırma´nın 81 ilde 63750 kişi ile yaptığı son yerel seçim anket sonuçlarında ilimiz Nevşehir Anketi tam manasıyla Nevşehir gerçeğini gözler önüne seriyor.Anket sonuçlarında AK Parti büyük oy kaybederken MHP de gözle görülür bir yükselme ve CHP de de kısmen bir yükselme eğilimi göze çarpıyor.

Yerel Seçim Anketi Nevşehir'i Anlatıyor!
15 Temmuz 2013 Pazartesi 19:31

banner143
banner134
ORC Araştırma şirketinin Temmuz 2013 Yerel Seçim anketleri Nevşehir Belediyesinin 2009 Yerel seçimlerde aldığı %52.8 oydan tam 10 Puan daha aşağısını göstererek,%42.8 i göstermesi  Nevşehir kamuoyunda normal bir şekilde karşılandı.

Genel Seçimlerde % 60 ların üstünü gören Nevşehir Yerel Seçimlerde ise önemli bir düşü içinde..Öyleki Nevşehir Yerel Seçim anketleri sonucunda AK Parti oyları olarak Aksaray,Yozgat,Kayseri Konya gibi illerin gerisinde gözüküyor. 


Kendileriyle görüştüğümüz vatandaşlar ve siyasi önderlerde Anketlere gerek yok şehirde kime sorarsanız sorun her iki kişiden en az birisi dertli veya şikayetçi...

Bugüne kadar yapılan Anket sonuçları AK Partinin  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile Nevşehir de puan kaybettiğini apaçık gösteriyor... Dahası Anketleri bir yana bırakın,Son iki Yerel seçim olarak  2004-2009 Yerel seçimlerinde alınan oylarla Yine Son iki Genel seçimlerde alınan oylardaki dalgalanmalar ve tutarsızlık aslında herşeyi tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Genel seçimlerde AK Partiye oy veren vatandaş eğer Yerel seçimde bu defa AK Partiye oy vermiyorsa bunun izahı ap açık ortadır.

Açıkcası görünen o ki Yerel Seçimlerde Nevşehirli Vatandaş AK Parti den yeni bir aday yeni bir yüz istiyor.Yoksa Yerel Seçimler AK Parti de Nevşehir için sıkıntılı geçecek gözüküyor.

Yapılan bu son anket sonuçlarıda açıkca AK Parti kanadında kimseyi tatmin etmedi...

 Kısa adı “ORC” olan Objective Research Center isimli araştırma şirketince yapılan “Bugün yerel seçim olsa oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?” İl İl Yerel Seçim Anketinde son veriler medyaya yansıdı.
 
 Vatan Gazetesi’nde yayınlanan anketin Niğde ile ilgili bölümünde; 
İşte O anket:
Nevşehir Yerel Seçim anketi

AK Parti... : 42.8


MHP.........: 31,5
CHP.........: 15,0
DİĞER......: 3,1
KARARSIZ: 7.6


81 ilde yapılan ankette Türkiye genelinde  AK Parti yüzde 41,5 oy oranı ile daha önceki seçimlere göre düşmesine rağmen ilk sırada yer aldı. CHP Türkiye geneli oylarını artırdı. İkinci sırada yüzde 33,0 oy oranıyla CHP var. CHP'yi yüzde 15,9 oy oranıyla MHP takip ediyor ve MHP'nin de oylarını artırmış olduğu görülüyor.  BDP ise yüzde yüzde 5,6 oy oranıyla 4. sırada.Araştırma yerel seçim olması durumunda, seçmenlerin siyasi parti tercihlerini tespit amacıyla yapıldı. Yapılan bu araştırmada 0,95 güven sınırları içinde, hata payı +/-%1,5 olarak hesaplandı.
Araştırma 81 İlde, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden; yaş cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfî yöntemle seçilmiş toplam 63 Bin 750 denek ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 5 yıl önce
%42 tayyip beyin oyları. anlaşılan umutlar tükenmiş
Avatar
siyaset - 5 yıl önce
bu sefer hasan ünveri isitemiyoruz...
Avatar
MHP - 5 yıl önce
gümbür gümbür geliyorrrrrr
Avatar
--- - 5 yıl önce
mart ayına kadar çook şeyler değişir belkide mhp alır işi bitirir.
Avatar
once vatan - 5 yıl önce
akp suyu kaynadı dur denecek atir yedikleri hurmalar secimde tırmalayacak pkk isbirligi yok turk bayragindan rahatsizlik yok tc bunun hesabi ilaki sorulacaktır..
Avatar
jasmin - 5 yıl önce
seçimler yaklaşıyor ya MHP yine rüya görmeye başladı. AKP korkuluk dikse aday diye yine o kazanır bu böyle bilinse artık....
Avatar
??? - 5 yıl önce
bu millet akıllanmaz akp ye yine verirler
Avatar
problem - 5 yıl önce
problemin parti değil ünverde olduğunu herkes biliyordu bu belgelenmiş oldu