banner461
banner195

Yücel Menekşe : “ Nevşehir örnek şehir olacak...!“

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yücel Menekşe, Nevşehir’in 4 önceliğinin tarım, sanayi , üniversite ve turizm olduğunu belirterek, kentin bu üç alanda daha çok sıçrama yapabilmesi için önünde hiçbir engelin bulunmadığını söyledi.

Yücel Menekşe : “ Nevşehir örnek şehir olacak...!“
19 Mart 2015 Perşembe 13:45

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yücel Menekşe, Nevşehir'in 4 önceliğinin üniversite,tarım, sanayi ve turizm olduğunu belirterek, kentin bu dört alanda daha çok sıçrama yapabilmesi için önünde hiçbir engelin bulunmadığını söyledi.

Menekşe, “Nevşehir’imiz elbette kabuğunu kıracak ve örnek bir şehir olacak; önemli olan hedefe güçbirliği içinde ve doğru yoldan ulaşmaya çalışmaktır” dedi.

TARIMDA NEVŞEHİR’İN ÖNÜ AÇIK

Nevşehir'in tarım ve hayvancılık alanında önünün açık olduğunu işaret eden Menekşe, bu alanlarda faaliyet gösteren hemşehrilerimizin işini kolaylaştırmak için siyasi ve bürokratik adımların atılması gerektiğini vurguladı. Aday adayı Yücel Menekşe, tarımsal sanayinin ilimiz Nevşehir’de istihdama yönelik çok önemli bir adım olacağını ifade ederek, “Patates üretiminde Türkiye’de ilk sıralarda yer alan Nevşehir, Üzüm varlığı bakımından da ilk sıralarda bulunmaktadır. 

Kuru Fasulye , Kabak Çekirdeği ve Buğday üretimi tarımsal ürünler bakımından Nevşehir ile anılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ve benzer ürünler için tarımsal sanayi konusunda siyasi ve bürokratik adımlar atıldığında hem ilin ekonomisine önemli katkıda bulunulacak hem de işsizlik sorunu büyük ölçüde giderilecektir” diye konuştu.

SANAYİCİMİZ DESTEKLENMELİ

Nevşehir'in sanayi alanında da hızlı bir ivme kazanabileceğini ifade eden Yücel Menekşe, “Gerek Islah OSB gerekse Acıgöl OSB de sanayi yatırımları son zamanlarda ivme kazanmış olmasına rağmen, bu alanlarda yatırım yapan sanayicilerimizin daha çok desteğe ihtiyaç duyduğu gözlenmektedir. Yatırımcılarımızın desteklenmesiyle, Nevşehir sanayi alanında daha çok yatırım görecek ve bu da ilin ekonomisine katkıda bulunduğu gibi, istihdama yönelik yatırımlarla işsizlik sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacaktır. Bizler tabii ki, çiftçilerimizin olduğu kadar sanayicilerimizin sorunlarını da yakından takip ediyor ve biliyoruz. Elbette bu konularla ilgili çözüm yollarını da biliyoruz. Göreve geldiğimizde Nevşehir’i tarımda olduğu kadar sanayisiyle de anılan bir şehir yapma gayreti içinde olacağız” şeklinde konuştu.

TURİZM ve ÜNİVERSİTE NEVŞEHİR İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR SEKTÖRDÜR 

Nevşehir’in tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehir olmasına rağmen, turizm payından yeterince faydalanamadığına dikkat çeken Menekşe, “Nevşehir’imiz gerçekten, tarihi eserleri, turistik değerleri, doğal güzellikleri ile çok önemli turizm varlığına sahiptir. Bu değerlerimizin tanıtımının yapılıp, Kapadokya’nın kalbi olan kentimizin turizm pastasından daha çok faydalanmasına imkan sağlanmalıdır. Böylece ilimiz hem Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılacak hem de turizm gelirleriyle adeta yeni bir kent oluşturulacaktır” dedi.


Menekşe, tüm Bu saydıklarımız ilimiz Nevşehir'in değerleri ... Un yağ şeker hepsi var çok şükür sadece bunları lezzetli bir helvaya dönüştürmek gerekiyor. İşte bende tamda burada Varım diyorum....


ZOR DEĞİL !

Milletvekili Aday Adayı Yücel Mene
kşe, Eğitimde (Üniversitemiz başta olmak üzere), tarımda, sanayide ve turizmde atılması gereken adımlarla Nevşehir’in örnek bir şehir olacağını vurguladı. Menekşe, bu adımların atılmasının zor olmadığını ifade ederek, “Güçbirliği içinde, doğru yol izlenerek, bu adımlar atılacaktır. Ben Nevşehir'iin kabuğunu kırarak, 2023 ün Güçlü Türkiye'sinde hak ettiği konuma geleceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

            Nevşehir'in birleştirici gücü ...!
 
" Hepimiz biriz beraberiz, biz böyle güçlüyüz.
Nevşehir'in birleştirici gücü... Selam ve Muhabbetle...! "

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Yücel Menekşe

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ne alaka - 3 yıl önce
nevsehırde ki vekiller neden bakan olamıyor neden hiç iş yapan yok ? bld baskanı veya yardımcısının aday olması dikey geciş yapmasımı iyi yoksa halkın arasından kişilerin mi vekil adayı olması iyi takdir ve tevekkül halkımızın
Avatar
millet - 3 yıl önce
mustafa açıkgöz + yücel menekşe + 3 kim olursa olsun siler süpürür istersen karşılarına devlet bahçeli gelsin millette bu inanç var
Avatar
gerçekleri görmemiz lazım - 3 yıl önce @ne alaka
nevşehirin içinden yetişmiş bir vekilimizin bakan olma olasılığı yok. ancak ankarada yetişmiş, deneyimli, önemli görevler üstenmiş nevşehirli bir vekilimiz olursa o zaman bakan çıkarabiliriz vede nevşehirimiz o zaman layık olduğu hizmetleri alır
Avatar
merkez - 3 yıl önce
yücel beyi yakından tanımayanlar boş yere günaha girmesin. iftira dedikodu ve yalan günah. allah korusun.
1. yücel bey sayın vekilimiz erdal beyle ortaklıktan ayrılalı 3-4 yıl oldu.
2. yücel bey 2 dönem kontenjandan belediye meclisi üyesiydi son seçimlerde normal meclis üyesi oldu.
3. 2014 martından beri daha öncesi de var yücel bey bld başk. vekilliği hiç yapmadı.
4. sayın bld bşk ve sn vekille fikir ve görüş ayrılıkları yaşadığından aday oldu.
kamuoyunun dikkatine.
Avatar
Özden Taşğın - 3 yıl önce
yücel bey önemli bir şahsiyet katkısı dün olduğu gibi yarında olacağı kaçınılmaz, kolay gelsin başarılar
Avatar
vatandaş bekir - 3 yıl önce
sevgili yücel bey nevşehirin birleştirici tek adamı kesin listede olmalı
Avatar
ak.partli - 3 yıl önce
Mhp li sizi met ediyosa Eyvah var bir numara
Avatar
SD - 3 yıl önce
sayin menekşe keşke beledi̇ye başkan yardimciliği görevi̇ndeyken bu slogani gerçekleşti̇rebi̇lseydi̇ni̇z