banner461

Nevşehir Konuşuyor! FİB Haber Yayınlıyor ...

Nevşehir Konuşuyor! FİB Haber Yayınlıyor ! İşte Sizden Gelen şikayetler...

banner503
Nevşehir Konuşuyor! FİB Haber Yayınlıyor ...
22 Mart 2018 Perşembe 16:42

banner143
banner134

İşte Nevşehir'in göz kulağı ve ortak sesi FİB Haber Alo Nevşehir WhatsApp ihbar hattına "Sizden Gelen Şikayet ve İhbarlar"

Nevşehirde, FİB Haber Merkezi tarafından uygulamaya konulan WhatsApp ihbar hattını kullanan vatandaşlar, çektikleri fotoğraf ve videoları www.fibhaber.com ile paylaşmaya devam ediyor.

İşte Sizden Gelen İhbarlar Alo Nevşehir

2000 Evler Mahallesinde yolların durumu sıkıntılı...

2000 Evler mahallesinde Yollarımız köstebek yuvası gibi oldu. Yaşadığımız bu sorunumuzu Nevşehir Belediyesine defalarca ilettik ancak bir dönüş alamadık. Esnaf arkadaşlar ile elimizden geldiğince kendi çözümlerimizi uyguladık. Lütfen yetkililer buraya biran önce çözüm bulsunlar.

Herkes kapısının önünü temizlerse...!

Nevşehir merkez Yeni mahalle İstiklal Cad. ( Nejdet Ersan Parkı) mevkiinde yollardaki toprakları mahalle sakinleri kendi imkanları ile temizliyorlar. Nevşehir merkez Yeni mahalle Necdet Ersan Parkı muhiti esnafları dükkanlarının önünden geçen yolun tozmasından dolayı mağdur olduklarını ifade ettiler. Nevşehir Belediyesine bağlı temizlik görevlileri temizlemeyince iş başa düştü diyen esnaflar ellerine aldıkları fırça ve süpürgelerle temizliğe koyuldular... Temizlik görevlilerine defalarca iletmelerine rağmen çözüm bulamayan vatandaşlar kendi imkanları ile yolları temizlediler. 

350 Evler mahallesi parkları çöp içerisinde

İyi çalışmalar FİB Haber, şuan 350 Evlerde bir parkta yeğenimle oturuyorum, daha doğrusu bu pisliğin içinde oturmaya çalışıyorum. Yerlere böyle çöp atan insanlardan nefret ediyorum artık bunlar nasıl terbiye almışlar bilemiyorum. Birde dikkat ettim oturma yerlerinde çöp kutusu yok. Sizden ricam şudur ki, çünkü siz aracı oluyorsunuz biliyorum, böyle parklarda oturma yerlerine daha çok çöp kutusu konulmasıdır. Şimdiden sesimiz olduğunuz için sizlre teşekkür ediyorum.

Bu Kasalar Tehlike arz ediyor

Merhaba fibhaber  Sümer mahallesi sanayi yanında çocuklarımızın okul yolu üzerinde bu çıkma kasalar tehdit doğuruyor. Bu kasalar arasında sokak köpekleri okula giden çocuklarımıza saldırıyor. Ayrıca bu kasalar arasında her türlü pis işlere rastlıyoruz alkol alanlar belki uyuşturucu bile alanlar var bundan çok rahatsızım.Lutfen sizde bize yardımcı olun dile getirin defalarca şikayet etmemize rağmen  bir türlü çözüm bulunmadı.Bu kasaların sanayi arkasında falan belediyenin göstereceği müsait bir araziye taşınmasını istiyoruz.Simdiden teşekkürler.

Yere Tükürenlerden iğreniyorum...!

iyi akşamlar ben sizinle bir Nevşehirli olarak tüm toplumuz için sorun olan konu hakkında yardımcı olmanızı rica etmek istiyorum ve dile getirmek istiyorum. İnanın işim dolayısıyla günlük çarşıya gidip geliyorum inanın bu insanların tükürüklerinden bıktım usandım. Adım atacak yer bulamıyorum artık tiksiniyorum resmen. Zaten yağış yok ve bu mikrop tekrar bize dönüyor. Çoluk çocuk var. Lütfen rica ediyorum birilerine iletin bu konuyu rica ediyorum hepimizi ilgilendiyor bu konu...

Nevşehir Özel Halk Otobüsü Şöförleri Dertli
Burası Nevşehir Devlet hastanesinin önü. Malesef yolcu indirme bindirmek için duraklarımıza giremiyoruz. Trafigi zor durumda bırakarak yolda yolcu almak zorunda kaliyoruz. Lütfen yetkililer biran önce bu sorunumuza çözüm bulsunlar.

Özyayla'dan bir Veli'nin isyanı...
Özyayla köyünde yaşayan bir veliyim. Nevşehir e taşımalı eğitim yapan ögrencilerimiz var. Çocuklarımız7 .30 gibi alınması gerekirken 6 .40 gibi alıyorlar. Sesimizi duyurmak için haberinize ihtiyaçımız var.Teşekkürler

Özürlüyüm Diyemi...!

FİB Haber şikayet hattımıza şikayetlerini dile getiren çok sayıda okuyucumuz şehir içi özel otobüs hatları şöförlerinden şikayetçi. Yaşlısıda engelliside duraklarda kendilerini almayan özel halk otobüs şöförlerinden dolayı yaşadıkları mağduriyeti dile getiriyorlar. Lütfen bize zulüm yaşatmasınlar artık bıktık usandık. Durakta bizleri görünce durmadan devam ediyorlar. Nedeni belli biz ücretsiz olarak yolculuk yapacağımız için böyle yapıyorlar. Artık Paramızla da binemiyoruz. Bu şöförleri ve Yetkilileri Allaha havale ediyoruz ve haklarımızı helal etmiyoruz.

Acil Kasis Yapılmalı!
Nevşehir 2000 Evler Mahallesi TOKİ Sitelerinin içinde Üniversiteden Sulusaray yolu kavşağına kadar olan yolu Nevşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt yapılmıştı. Fakat bu çalışmadan sonra yolun düzgün olması sebebiyle araçlar adeta bu yolda sürat denemesi yapmaya başladı.
Yolun bir tarafında 19 Mayıs İlköğretim Okulu var ve burada okuyan İlkokula giden minik öğrenciler karşıdan karşıya geçiyorlar. Bu yola acilen kasisler yapılması gerekir belli aralıklarla Allah esirgesin illaki bir çocuğa araba çarpacak biri ölecek ondan sonra mı bir şeyler yapılması gerekiyor. Desteğinizi ve yardımınızı bekliyoruz bir veli olarak Teşekkür Ederim... 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.