Soruna Sebep Olanlar Çözümün Parçası Olamazlar


Ömer Ay

Ömer Ay

Okunma 09 Ekim 2017, 21:21

Soruna Sebep Olanlar Çözümün Parçası Olamazlar
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek koalisyonu, Türkiye’nin bir “beka” sorunu yaşadığını her vesileyle ifade etmektedirler. Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan’a desteklerinin gerekçesini  “beka sorunu” ile izah etmektedirler. “Beka” sözcüğünün anlamına, Türk Dil Kurumu sayfasından son 10 yılda, 392 milyon kez bakıldığı görülmektedir. Bu tıklanma sayısı milletimizin bu sözcüğe ve anlamına duyarlılığını göstermektedir. TDK. “beka” kelimesinin anlamını, “kalıcılık, ölmezlik” olarak vermektedir. Yani “beka” sorunu yaşadığımızı söyleyenler, Büyük Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünün aksine, Türkiye’nin kalıcılık veya ölmezlik sorunu yaşadığını; yok olmak veya ölmekle karşı karşıya kaldığını belirtmektedirler. Türkiye’yi 15 yıldır “dış düşmanlar” yönetmediğine göre bizi bu noktaya kim getirmiştir?
İçerde PKK ile savaş devam ederken, güney sınırlarımız boyunca bir kukla devlet(Barzani) ve birde kukla ordu(PYD) kurulmuştur. IŞİT terörü de dâhil bütün bu tehditlerin, ABD, Rusya ve Batılı Haçlıların desteği ile hayat buldukları doğrudur. Ancak Çözüm süreci ile PKK’yı güçlendiren ve cesaretlendiren, Barzani’ye “dost ve müttefik(!)” devlet muamelesi yapan, bağımsızlık referandumu yapacağını  yıllardır söyleyen Barzani’ye son günlere kadar ses çıkarmayıp  ticari ortak haline getiren, PYD yöneticisi Salih Müslim’i Türkiye’de ağırlayan, Kobani’yePeşmergegeçişlerine izin veren, ÖSO’ya silah ve eğitim sağlayarak Suriye’yi  kanlı bir çatışmanın içine atarak parçalanmasına sebep olan da AKP iktidarıdır. PYD İskenderun sınırında Afrin ile Urfa’nın güneyinde Menbiç’i işgal ederken seyredip, Süleyman Şah türbesini  kaçıran, PYD’ye Fırat’ın doğusuna çekilin diyerek 80 Şehit pahasına El Bab’a giren, şimdilerde de İdlib’e girmeyi planlayanlar ne kazanmışlardır, ne kazanacaklardır? Afrin’de, Menbiç’te ve Fırat’ın Doğusunda Devletleşen PYD’nin de bağımsızlık referandumu yapmasını mı bekleyeceğiz?
Esasen bir casusluk örgütü olan Fetöile, bile bile, 10 yıl boyunca “aynı menzile” yaptıkları yolculuk sırasında “her istediklerini veren” de kendileridir. Dolayısıyla, “beka” sorununu ABD ve Batı’nın hain emelleri ile AKP iktidarının uygulamaları ortaya çıkarmıştır.
Esasen “beka” sorununun sebebi ve parçası olan Cumhurbaşkanı, önceden haber aldıkları halde önlemek için gerekli tedbirleri almadıkları 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra OHAL ilan ederek, TBMM’ni tamamen devre dışı bırakmak suretiyle devleti kararnamelerle yöneterek;  referandum sonrası ise hukuku siyasallaştırarak, yargı denetimini ve kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırarak,  öteden beri kullandığı anayasal olmayan bütün yetkileri şahsında toplayarak,  tek başına Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek’in de desteğiyle “beka sorununu” aşmaya çalışmaktadır.Mümkün müdür?  Sorunun sebebi ve parçası olanlar ÇÖZÜMÜN parçası olabilirler mi? Tayyip Erdoğan’ın ve Devlet Bahçeli’nin tek dertleri kendi şahsi bekalarıdır. AKP’nin şarjı bitmiştir ampulü artık ümit ve ışık veremez olmuştur. Belediye Başkanlarını istifaya zorlamak, il ve ilçe başkanlarını değiştirmek hiçbir fayda sağlamayacaktır. Tükenen ve sonu gelen Tayyip Erdoğan’ın kendisidir.
Ve Meral Akşener’le yeni bir Türk siyasi hareketi doğmaktadır.Milliyetçiliği, muhafazakârlığı ve cumhuriyetçiliği birlikte temsil eden bu hareket AKP’nin ayrıştırdığı, kutuplaştırdığı milletimizi bayram sofrasında buluşturacak ve kaynaştıracaktır. Yalnızlaştırdığı ve ayarlarını bozduğu devletimizi yeniden bölgemizin itibarlı ve rol model ülkesi haline getirecektir.
Siyasete Ahlak, Yönetime Adalet, Bürokrasiye liyakat hâkim olacaktır.

 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa gümüş - 12 ay önce
Yazık çok Yazık siyasi hırs ve ihtiras adamı nereye sürükledi 15 temmuzda Ben başbakan olacağım yurtta sulh diyen darbeyi bilen o hainlere destek veren meralin peşinden nasıl gedersin hoca ayıp ayıp o isminin bir değeri var lütfen o ismini kirletme
Avatar
Hasan - 12 ay önce
Ömer ay bu kin nedir? Peşinden gittiğin kadın 15 Temuzda başkan olmadı diyemi.
Avatar
Hasan - 12 ay önce
Böyle savrulma görmedi bu şehir. Yavaş ömer hoca Yavaş 15 temmuzda başbaşkan olamayan meral akşener bi daha olamaz yanlış ata oynama hocam.
Avatar
Mustafa gümüş - 12 ay önce
Vah vah hocamın siyasi hırsı piskolejini bozmuş. Yazık ki ne Yazık