banner461
banner195

3. Lig Herkesin Bu İşe Sahip Çıkmasıyla Olur

Yeni sezonda Nevşehir’i Bölgesel Amatör Futbol liginde temsil etmeye devam edecek olan Nevşehir Spor GK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Cantekin, Üçüncü lig hesaplarının ancak bu işe tüm şehrin sahip çıkması durumunda olabileceğinin altını çizdi.

3. Lig Herkesin Bu İşe Sahip Çıkmasıyla Olur
27 Mayıs 2013 Pazartesi 09:37

banner143
banner134

 Bölgesel Amatör lig de Şampiyonluk hedeflenmemesi durumunda hep sıkıntılı bir süreç yaşanacağına değinen Nevşehir Spor GK Başkan Yardımcısı Sedat Cantekin, şehrin bütün unsurlarının Nevşehir Spor GK’ ne sahip çıkması ve maddi-manevi destek vermesi halinde 3. ligin hedeflenebileceğini söyledi.

Cantekin, “Bölgesel amatör futbol liginde hedefiniz şampiyonluk olmadığı sürece sıkıntıdasınız demektir. Ama şampiyonlukta şehrin tüm kurumlarıyla, tüm taraftarlarıyla bir bütün halinde bu konuya hassasiyet göstermesiyle olabilecek bir şey. Bazen çok para harcamakla, iyi takım kurmakla da bu işler olmuyor. Bu işe Vali’si ile, belediye başkanları ile, Milletvekilleri ile, oda başkanlarıyla, Sivil Toplum Kuruluşları ile sahip çıkabilmesiyle ancak hedef şampiyonluk diyebiliriz. Görüyoruz, çoğu zaman bu konuda yanlış adımlarda atılabiliyor. Örneğin çok para harcamış olabilirsiniz ama yanlış transferler yapabiliyorsunuz. Örneğin doğru transferler yapmışsınızdır ama gereken sahiplenmeyi sağlayamamışınızdır. Bu ayakların hepsinin bir anda yere basması gerekiyor. Hedefimiz tabi ki üçüncü lig. Ama, herkesin top yekün bu işe sahip çıkması da gerekiyor” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
namus sözü - 5 yıl önce
sayın belediye başkanımız hasan ünver seçilmeden önce nevşehir spor benim namusum dedi, halimiz ortada, nevşehir spor a sahip çıkan necmi abi ve oğullarını kutluyorum fakat onların tek başına mücadele etmesi olmaz, nevşehir in para babaları nerde, sahip çıkın ilinize burdan kazandını buraya bir kısmını harcayın sahip çıkın ilinizin takımına ama onlar sahip çıkmayı bilmezler. nevşehiri bırak türkiye liğinde avrupa liginde oynatacak para var ama bizim zenginlerimiz uğraşmaz böyle işlerle para sayarak ömürleri biter
Avatar
yorum - 5 yıl önce
ben arif abi ve ekibinin verdiği sözde duracağına inanıyorum artık en azından onların sözünde durması lazım vede duracaklardır