banner461
banner195

Açıkgöz’den Avukatlar Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, 5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Açıkgöz’den Avukatlar Günü Mesajı
04 Nisan 2013 Perşembe 16:31

banner143
banner134

 Açıkgöz açıklamasında, demokrasinin yaşamasında ve gelişmesinde avukatlık mesleğinin önemli bir konuma sahip olduğunu ifade etti.

Avukatların meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi ile adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumlulukların toplumca takdir edildiğini belirten Açıkgöz, “Avukatların, yargılamanın asli unsuru olduğu gibi, hukuk devleti ilkesinin en önemli aktörlerinden biridir’’ dedi.

Hukuk devletinin ve insan haklarının ülkemizde kat ettiği her adımda, güç koşullar altında ancak sorumluluk bilinciyle görevini yerine getiren avukatların yer aldığına dikkat çeken Açıkgöz; “Yoksulun, mazlumun, dul ve yetimin savunucusu olan avukatlarımız zulmün, baskının düşmanıdır. Avukatlar ırk, renk, sınıf, cinsiyet ya da din ayrımı yapmaksızın insanlığın eşitliği, hakkaniyetin ve adaletin yerine gelmesi için fedakarca çalışmaktadırlar. Herkes için adalet, adalet için avukat diyor, kamu vicdanının ve adaletin yerine getirilmesinde önemli bir görev üstlenen tüm avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutluyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÇÖZÜM SENDE - 5 yıl önce
seçim yaklaşiyor sayin başkan işler zorlaşacak. beldeler sikintili, mevcut belediye başkanlari ak partiyi kurumsal olarak yipratti. vatandaşta tayyip beye ve onun kurmaylarina olan inanç ve güven ne kadar fazla ise belediye başkanlarina olan güven ve inanç bir o kadar az ve azalarak gidiyor. size düşen görev ak parti misyonunu daha iyi temsil edecek kişilerle yola devam etmenizdir. bil hassa uçhisar ve kaymakli beldeleri dökülüyor. bu iki kasaba belediye başkanlari başkandan çok her şeye benzer. acima başkan vur neşteri bu ikisine vur.
Avatar
beraber yürüdük biz bu yollarda - 5 yıl önce
iyi insarnlarmı yok? yoksaa iyi insarlarmı belediye başkanı olmuyorlar? yoksaa sizmi iyi insanlar bulmakta zorlanıyorsunuz? evet bu rezalata bir dur demek lazım.yada dur deyek birileri lazım.yaaa lütfen seçim geliyor işin ehli adam gibi adamlar bulun.belediye başkanı seçerken adaylarlla bi oturun genel mezkez millett velillerii ille nasıll mülakatt yapıyorr sizdee öyle yapınn.tümm beldelerinn değişmesinii istiyorumm vve değişmesiii isteyenlerdenimmm