banner461
banner195

Anadolu Yıldızları Judo Yarıfinal maçları Avanosta başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo yarı final müsabakaları heyecanı Nevşehir'in Avanos ilçesinde başladı.

Anadolu Yıldızları Judo Yarıfinal maçları Avanosta başladı.
13 Şubat 2016 Cumartesi 17:51

banner143
banner134

 Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması gibi hedefler doğrultusunda hayata geçirilen ANALİG, 2015-2016 sezonu Atletizm, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Taekwondo, Cimnastik, Hentbol, Voleybol, Judo, Karate, Yüzme ve işitme Engelliler Futbol branşlarında 81 ilden sporcuların katılımıyla Anadolu Yıldızlar Ligi gerçekleştirilmektedir.

Nevşehir’in Avanos ilçesinde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo yarı final müsabakalarında 12 erkek takımı ve 12 bayan takımı olmak üzerek toplam 24 takım mücadele ediyor.

Müsabakalara şu illerden sporcular katılıyor, erkeklerde Mersin - Burdur - Antalya - Adana - Kahramanmaraş - Hatay - Konya - Ankara - Sivas - Aksaray - Yozgat - Kayseri, bayanlarda ise Antalya - Karaman - Burdur - Adana - Mersin - Hatay - Ankara - Aksaray - Konya - Çankırı - Sivas ve Yozgat ...

Müsabakalar Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Avanos Atatürk Spor Salonunda yarında devam edecek .Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.