banner461
banner195

Atletizm’de Sprinter Yetiştireceğiz

Yıllardır ilimizde tartan Pist olmaması nedeniyle Sprinter dallarında beklenen başarıyı bir türlü elde edemeyen Nevşehir, bu alanda 2014 yılında önemli gelişmelere sahne olacak.

Atletizm’de Sprinter Yetiştireceğiz
29 Ocak 2014 Çarşamba 09:47

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yıllardır ilimizde tartan Pist olmaması nedeniyle Sprinter dallarında beklenen başarıyı bir türlü elde edemeyen Nevşehir, bu alanda 2014 yılında önemli gelişmelere sahne olacak.

Nevşehir’de 3 Nolu çim sahanın etrafında yapılacak olan tartan pist çalışmasının İlimiz atletizmi açısından son derece büyük önem taşıdığını kaydeden Atletizm Antrenörü Resul Köstekçi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüne bu konudaki gayretlerinden dolayı da teşekkür etti.

Köstekçi, “İlimizde yıllardır puanlı atletizm ve Sprinter dallarında istediğimiz başarıyı elde edemiyoruz. Zira ilimizde bir tartan pist olmaması nedeniyle yıllarca sporcularımızı bu dallarda yetiştirebilmek için Kayseri Kadir Has Stadına götürmek durumunda kaldık. İl Müdürümüzün ve ilimizin yetkililerinin gayretleri ile 3 Nolu çim sahanın etrafına yapılması planlanan tartan pist ile birlikte Sprinter dallarında sporcu yetiştirmek ve bu dallarda da başarı sağlayabilmek daha kolay bir hal alacak. 100 metreden 3 bine metreye kadar atletizm branşlarında başarılı olabilmek için ilimiz merkezinde bir tartan pistin yapılmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.