banner461
banner195

Başarılı Sporcularımıza Sahip Çıkamıyoruz

Nevşehir’de atletizm dalında son yıllarda ilimize dünya, başkan, Avrupa ve Türkiye dereceleri kazandıran sporcularımıza sahip çıkamıyoruz. Sahip çıkamadığımız sporcularımıza Türkiye’nin değişik illerinde faaliyet gösteren atletizm kulüpleri kendi formalarını giydiriyor.

Başarılı Sporcularımıza Sahip Çıkamıyoruz
20 Kasım 2013 Çarşamba 19:18

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de atletizm dalında son yıllarda ilimize dünya, başkan, Avrupa ve Türkiye dereceleri kazandıran sporcularımıza sahip çıkamıyoruz. Sahip çıkamadığımız sporcularımıza Türkiye’nin değişik illerinde faaliyet gösteren atletizm kulüpleri kendi formalarını giydiriyor.

Bütün spor dallarının anası olarak nitelendirilen atletizm dalında göğsümüzü kabartan, başarıları ile ilimizin spor dalındaki tanıtımına da önemli katkılar sağlayan Mustafa Demir, Mustafa Kocatepe gibi sporcular başta olmak üzere başarılı birçok sporcumuza Fenerbahçe, Darıca Gençlik Spor, Kocaeli Spor gibi atletizm alanında Türkiye’nin önde gelen kulüpleri sahip çıkıyor.

Atletizm Antrenörü Resul Köstekçi, ilimizde atletizm dalında kulüpleşmenin zayıf olması ve sporculara gereken ekonomik koşulların yeterince sağlanamaması gibi nedenlerle başarılı sporcuların ister istemez Türkiye genelinde başarılı olan bu tür kulüplere gittiğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.