banner461
banner195

Bayanların İlgisi de Artıyor

Doğa harikası peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadilerle süslü Kapadokya bölgesinde, yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi gezmeleri için turizm işletmeleri tarafından farklı tur alternatifleri sunuluyor.

Bayanların İlgisi de Artıyor
25 Mart 2014 Salı 18:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Doğa harikası peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadilerle süslü Kapadokya bölgesinde, yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi gezmeleri için turizm işletmeleri tarafından farklı tur alternatifleri sunuluyor.

Uzun yıllardır bölgede gerçekleştirilen yürüyüş, bisiklet, at, jeep ve balon turlarının yanı sıra son yıllarda ATV motorları ile gerçekleştirilen turlara Avrupalı turistlerin ilgisi her geçen yıl artıyor.

Bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Göreme beldesinde düzenlenen turlarda, turistler ATV’ ler ile guruplar halinde ve rehber eşliğinde Kapadokya’nın keşfedilmemiş doğal ve tarihi zenginliklerini barındıran vadilerini ve peribacalarını geziyor. Saatte maksimum 60 kilometrehıza sahip olan motorlarla Kapadokya turlarına katılan turistler bunun için farklı tur alternatiflerine göre 30 ila 100 TL arasında ücret ödüyor.
Nevşehir Mahalli Çevre Kurulu’nun büyük bir titizlikle belirlediği gezi alanlarında gerçekleştirilen turların yaygınlaşmasının sevindirici olduğunu bölge turizmcileri, at, deve, bisiklet ve balon turları ile yapılan Kapadokya turlarına önemli bir alternatif olarak son yıllarda büyük bir gelişim gösteren ATV motorları ile bölgenin doğal dokusunun da hiçbir zarar ile karşı karşıya bulunmadığını belirtiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ufuk - 4 yıl önce
ufuk 5 tane dahal al kankı atv =))