banner461
banner195

Biz Aşağı ve Yukarı Mahalle Maçı Yapmıyoruz

Nevşehir’de önümüzdeki günlerde başlayacak olan 1. Amatör küme futbol ligi öncesinde futbolun zirvesi düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi.

Biz Aşağı ve Yukarı Mahalle Maçı Yapmıyoruz
29 Eylül 2014 Pazartesi 16:57

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de önümüzdeki günlerde başlayacak olan 1. Amatör küme futbol ligi öncesinde futbolun zirvesi düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi.

Nevşehir’de Futbolun Zirvesi Bir araya Geldi  ...
Futbol İl Temsilcisi M. Tolga Karaca ve ASKF Başkanı Mustafa Avcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya ilimizde faaliyet gösteren futbol kulüplerinin başkanları, yöneticileri, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı, İl Hakem Kurulu Başkanı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yöneticileri katıldı.

Toplantıda katılımlarından dolayı tüm Amatör Spor Kulüpleri başkanları ve yöneticilerine, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Yöneticilerine, İl Hakem Kurulu ve Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlarına teşekkür eden Futbol il temsilcisi M. Tolga Karaca, toplantının amatör lig müsabakalarının başlaması arifesinde kulüplerin beklentilerinin, sorunlarının tespiti ve karşılıklı görüş alış verişi yapmak için düzenlendiğini dile getirdi.

Karaca, “Futbol İl temsilcisi olarak bütün katılımcılarımızı ve kulüplerimizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. 22 Ağustos 2014 tarihinde sizlerin oyları ile Türkiye Futbol Federasyonunun İl temsilcisi seçildim. 24 yıldır aktif olarak içinde bulunduğum futbol ailesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hep birlikte hem Nevşehir hem de Türk futbolunun çıtasını daha da yükselmesi için çalışmalar yapmak adına seçildim. Bana güvenen ve beni destekleyen herkese teşekkürler. Çok önemli bir camianın sizlerle birlikte üyesi olduğumu düşünüyorum. Bu sebeple 14 yıldır hizmet verdiğim Kapadokya Nevşehir spor Kulübü yönetici kimliğimi bir kenara bırakarak tüm kulüplerimize eşit mesafede bir yönetim anlayışı içerisinde olacağımı bilmenizi istirham ediyorum.

Amacım bu işi gerçekten fark oluşturarak yapmak olacak. Teşekkür etmem gereken insanlar var. Geçtiğimiz ay Nevşehir ASKF Hizmet binasında yaptığımız genel kurulumuza katılan tüm amatör futbol takımları başkanları ve yöneticilerine, ilimiz futboluna katkı sağlayan herkese samimi duygularla teşekkür ediyorum. Amacımız ilimizde futbolu daha ileri seviyelere taşımak. Bu amaçla elimizden geldiği kadar bu branşta yıllardır ilimizi temsil eden, futbolumuza asla göz ardı edilemeyecek ölçülerde emeği geçen ağabeylerimizle istişarelerde bulunuyoruz. Bu istişarelerimizde Nevşehir futbolunun sorunlarını, bu sorunlara nasıl ortak bir çözüm yolu üretebileceğimizi de konuşuyoruz. Bu istişarelerimiz görevde bulunduğumuz süre içerisinde hep sürecek. Amacımız Nevşehir futbolunu bir adım daha ileri götürmek hedefinde olacak. Nevşehir’de bulunan amatör kulüp idarecileri cebinden para harcadığı gibi bu işten beklentisi olmayan insanlar yani gerçek emekçiler yada gerçek futbol taşeronları.

Kendi bölgelerindeki gençlere sahip çıkıyorlar. Ben kulüplerimizi birer sivil toplum kuruluşu olarak görüyoruz ve bütün çalışmalarımızı futbol paydaşlarımıza destek olmak için yürüteceğim. Kulüplerimiz ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum. Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu başkanı sayın Mustafa Avcı’ya hem bir spor adamı hem de yönetim kurulu üyesi olarak yürekten teşekkür etmek istiyorum. Nevşehir Futbol İl temsilcisi Salih Armağan hocama Nevşehir sporuna ve Nevşehir futboluna kattığı değer ve bütün çalışmalarından dolayı bütün kurullarımız ve kulüplerimiz adına yürek dolusu teşekkür etmeliyim. Futbol il temsilcisi olarak bugünlere getirdikleri bu bayrağı bir bütün olarak alıyor ve en iyi şekilde taşımak için çaba göstereceğimi kendisinin yanında ve sizlerin huzurunda beyan ediyorum. Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu başkanı ve üyeleri ile Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün amatörlerin sorunlarını çözmenin yanı sıra Ankara’da çözülmesi gereken sorunlar noktasında her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini bilmenizi istiyorum. Ben hem Nevşehir ASKF yönetim kurulu üyesi hem de futbol il temsilcisi olarak kulüplerimizin yanında hizmet etmek istediğim dönem için eser bırakmak istiyorum. Nevşehir’de futbolun büyümesi ve gelişmesi siz sevgili kulüp temsilcilerinin ve ilgili kurumların aynı hedefe yürümesi ile gerçekleşebilir. Sizlere açıkça teklif ediyorum haydi hep birlikte yürüyelim. Başarıya birlikte ulaşmak için ortaya projeler koyarak çalışmak bize güç katacaktır. Görevim süresince bütün kulüplerimize eşit mesafede durarak Türkiye Futbol Federasyonunu Nevşehir’de Nevşehir’i de Türkiye Futbol federasyonu nezdinde en iyi şartlarda temsil ederek yapacağımız çalışmalarla farkındalık oluşturmak istiyoruz. 24 yıl önce amatör futbolcu olarak başladığım bu yolculukta 14 yıldır da yönetici olarak görev aldım. Ben tamamen sevgi esasına dayalı fahri olarak yürüttüğümüz bu işte birbirimizi dinleyerek birbirimizi anlayarak yaşanabilecek sorunların üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Tanışma ve değerlendirme toplantımıza katılan ilgili bütün kurum ve kuruluşların temsilcileri ile spor kulüplerimizin değerli başkan ve üyelerine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, bütün kalbi duygularla saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

“Biz Aşağı ve Yukarı Mahalle Maçı Yapmıyoruz”

Toplantıda söz alan Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Avcı, amatör futbolun ilimizdeki tüm sorunlarına talip oldukları için halen bu görevde bulunduklarına dikkat çekti.

Mevcut ve ileride çıkabilecek sorunların çözümü için tüm kulüplerle, futbol konusunda yetkili ve ilgili tüm kurumlarla bir birlik içerisinde olunması gerektiğini ifade eden Avcı, “Biz futbolumuzun tüm sorunlarına talibiz. Sakın ola ki, sorunlarınıza kendi başınıza çözüm üretmeye gayret etmeyin. Biz Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetimi olarak her türlü sorunlarında amatör Spor kulüplerimizin hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Kurallar çerçevesinde müsabakalarımızı oynatmaya devam edeceğiz. 2014-2015 sezonunun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, Fair-Play çerçevesinde geçmesini diliyorum” dedi.

Karaduman, Armağan ve Taşgın’a Plaket

Toplantının son bölümünde Futbol il disiplin kurulu başkanlığından ayrılan Av. Suat Karaduman’a, Futbol il temsilciliği görevini 20 yıla yakın bir süredir yapan Salih Armağan’a ve Nevşehir Üniversitesi Futbol takımının başında özverili çalışmalarından dolayı Özden Taşgın’a birer teşekkür plaketi Futbol İl Temsilcisi M. Tolga Karaca ve ASKF Başkanı Mustafa Avcı tarafından verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
senitanıyan - 4 yıl önce
kolejde yaptığıngibimi nevşehirfutboluna hizmet edeceksin.?il temsilcisi bey güldürme acaba vay kimlerinelinekalmış futbol.
Avatar
sporcu - 4 yıl önce
salik sporda recepata ya ne oldu sporahi̇zmetetmedi̇mi̇de plaketelayik görmedi̇ni̇z ?