banner461
banner195

Bu Şehre Yakışır….

Türkiye Bayanlar Basketbol 2.ligde mücadele eden Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübünün misafiri ligin güçlü ekiplerinden Anadolu Üniversitesi idi.

Bu Şehre Yakışır….
09 Aralık 2013 Pazartesi 10:48

banner143
Türkiye Bayanlar Basketbol 2.ligde
İlgili Galeriye Git
banner134

 Türkiye Bayanlar Basketbol 2.ligde mücadele eden Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübünün misafiri ligin güçlü ekiplerinden Anadolu Üniversitesi idi. Müsabakaya ilginin yoğun olması doğru işlerin yapıldığının bir kanıtı olarak algılanırken, müsabaka öncesi kulübün misafirperverliğinin en önemli figürünü oluşturan misafir takıma takdim edilen plaketi kulüp yönetim kurulu üyesi Erdal Taşkın’ın takdimi ile soluk soluğa geçecek olan bir müsabakanın, şehrimiz adına iyi sonuçla sonlanması için tribünün desteği ile başladı.  

Çekişmeli geçen müsabakanın kış soğuğunda galibiyetle ısınan şehrin misafirperverliği ile sporun sadece skor olmadığının en büyük göstergesi olması önemli idi. Misafir takım ile yenilen akşam yemeği yenen ve yenilen tarafların yüzlerindeki tebessüm bu şehirde nefes alanlar olarak bizi galibiyetten daha mutlu etti. Maça dönecek olursak, gerçekten çekişmeli, heyecanın son saniyelere kadar düşmemesi, tribünün dolu olması ve desteklerinin eksilmemesi, daha iyi olacağız diyen oyuncular ve teknik ekibin, sonraki maçı soran seyircinin, bütün emek verenler adına tebrikleri kabul eden Özden hoca, Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, tüm emek verenlere, destek olanlara, hatta bu para yetmez diyerek Ankara’lardan İstanbul’lardan evrak getirenlere, tribünde oturup yenilenelim diye dua edenlere, teşekkürü bütün nezaketi ve zerafeti ile bildirirken, bu Anadolu topraklarına ne emek versek azdır dedi. Aldığı Devlet terbiyesi gereği en önemli teşekkürü Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’a göndermeyi ihmal etmemesi, parçayı değil bütünü görerek NEVŞEHİR demesi, bir zihniyet devrimin bu şehirde yapılmasının kaçınılmaz olduğunu göstermiştir. Ve bu zihniyet devrimi geriye dönülmemek şartı ile başlamıştı şimdi gelişiyor 2. Lig takımımız 68 misafir takım 47 güzel günlere……..Bu şehre yakışır……


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.