banner461

Göreme’de Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonası Heyecanı

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonası Göreme Beldesinde ikinci günün yarışları gerçekleştirildi.

banner503
Göreme’de Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonası Heyecanı
13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:25

banner143
banner134

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonası Göreme Beldesinde ikinci günün yarışları gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden 47 takımın 150 sporcu ile katıldığı ve 10 ayrı kategoride düzenlenen Türkiye Bisikletle Oryantiring Şampiyonasının ikinci gününde orta mesafe yarışına Göreme Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Bisiklet ile harita, pusula ile yön belirleme yöntemiyle yapılan bir dayanıklılık sporu olan oryantiring yarışın, ikinci günün startı, Göreme beldesinde başladı. Göreme beldesi içeresinden başlayan yarışma Güllü dere Vadisi ve zemi vadisi bisiklet yolu üzerinden başlangıç noktasından çıkış yapan 150 sporcu, dar sokaklı mahalle ve vadi patikalı yollardan önceden belirlenen parkurlarda hedefleri bulmaya çalıştı.

Yarışlar sonunda Göreme Belediye salonunda Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Özden Taşkın ve Spor Şube Müdürü Ali Şahin ve Türkiye Oryantiring Fedarasyonu organizasyon kurul üyesi ve etkinlik direktörü Fehmi Yaman  tarafından derece yapan yarışmacılara ödüllerini verdi. Tüm katlımcılar belediye önünde hatıra fotoğrafı çektirerek yarışlar ikinci gününde ve bir günlük parkurun ardından Göreme’de sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.