banner461
banner195

İl Sağlık Müdürlüğü: 2 – Özel Altınyıldız Koleji: 1

İl Sağlık Müdürlüğü Voleybol Takımı Altınyıldız Koleji Voleybol Takımını son derece çekişmeli ve seyir zevki yüksek bir karşılaşma sonucunda mağlup etmeyi başardı.

İl Sağlık Müdürlüğü: 2 –  Özel Altınyıldız Koleji: 1
23 Ekim 2015 Cuma 11:18

banner143
banner134
 İl Sağlık Müdürlüğü Voleybol Takımı Altınyıldız Koleji Voleybol Takımını son derece çekişmeli ve seyir zevki yüksek bir karşılaşma sonucunda mağlup etmeyi başardı.

Cumhuriyet Kupası Kurumlararası Voleybol müsabakalarında İl Sağlık Müdürlüğü takımı ikinci maçında Özel Altınyıldız Koleji takımı ile Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda karşı karşıya geldi.Burhan ÇUBUK’un yönettiği maçın ilk setine iyi başlayan taraf Altınyıldız oldu. Altınyıldız’ın etkili oyununa savunma ve blok sorunları nedeni ile karşılık veremeyen Nevşehir İl Sağlık takımı sayı bulmakta zorlandı, oyundan koptu. Altınyıldız takımı iyi servis atıp hücumda da etkili olunca üst üste bulduğu sayılarla ilk seti 25-15 kazandı.İkinci set ortadan hücumlardan alınan karşılıklı sayılarla başladı. İki takımın dengeli bir oyun ortaya koyduğu bu set denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçti. İki tarafın da eşitliğini koruduğu bu sette büyük çekişme yaşandı. İl Sağlık Altınyıldız’ın smaçları karşısında zor anlar yaşasa da iyi bir oyun ortaya koydu. Setin sonlarına doğru etkili bloklarını sürdürüp hücumda da başarılı olan İl Sağlık, bu seti 25-21'lik skorlarla kazanarak 1-1 beraberliği yakaladı.

Üçüncü sette istediği oyunu sergileyemeyen güçlü rakibi karşısında maçın kontrolünü eline alan İl Sağlık, rakibinin hatalarını affetmeyerek bu sette de 15-10 galip gelip, müsabakayı 2-1 kazandı.Bu sonuçla, İl Sağlık Müdürlüğü turnuvada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü takımları ile birlikte 3’li finale kalmayı başardı.İl Sağlık bugün (23.10.2015 Cuma) Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile 18.00’de 3’lü finalin ilk maçına çıkacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.