banner461
banner195

Maneviyatsız Kuru Bilgi İşe Yaramıyor

Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, Okullarda uygulanan ders müfredatların içerisinde maneviyat bulunmadığını, maneviyatsız kuru bilginin ise geleceğin büyükleri gençleri maneviyattan uzak bıraktığını dile getirdi.

 Maneviyatsız Kuru Bilgi İşe Yaramıyor
06 Ocak 2015 Salı 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, Okullarda uygulanan ders müfredatların içerisinde maneviyat bulunmadığını, maneviyatsız kuru bilginin ise geleceğin büyükleri gençleri maneviyattan uzak bıraktığını dile getirdi.

Ders müfredatlarının Avrupa’dan alınmış metotlarla doldurulduğunu ifade eden Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, 17 Milyon öğrencinin Müslüman ülkesine kakışır bir şekilde eğitilemediğini savundu.

Aydemir, “Milli Eğitim bakanlığımızın ülkemizde uygulamaya geçirdiği yeni eğitim sistemini desteklediğimizi belirtmiş ancak müfredatın içerisinin mutlaka doldurulması gerektiğine de vurgu yapmıştık. Bizim arzu ettiğimiz ülkemizdeki 17 Milyon gencimizin, öğrencimizin Türk Milletinin istediği düzeyde yetiştirilmesine yönelik bir ders müfredatının olmadığını görüyoruz. Şuurlu öğretmenler derneği olarak zaman zaman Ankara genel merkezimiz tarafından ders kitapları inceleniyor. Geleneklerimize, örf ve adetlerimize aykırı çok sayıda yayın bulunduğunu üzülerek görüyoruz. Hem gençlerden şikayet ediyor ve gelecekte bu gençlere bu ülkeyi nasıl emanet edeceğiz diye soruyoruz hem de bu kitaplara el atmıyoruz. Elhamdülillah hepimiz Müslümanız. Ama bu sözde kalmamalı ve kitaplarımıza da yansımalı. Örneğin bu ülkede 70-80 Yıldır okullarda Coğrafya dersi var. Ama bu dersin içeriğinde Allah’ın ismi bile yok. Kuranı Kerimde Coğrafya ile ilgili pek çok bilgi ve ayet var. Bütün bu coğrafya’nın Allah’ın yarattığı bir durum olduğunu gençlerimize anlatsak, o maneviyatla yetiştirsek olmaz mı gençlerimizi. Tarihle ilgili Kuranı Kerimde yine pek çok ayet var. Geçmişte nice kavimlerin helak edildiği anlatılıyor. Hala milli eğitimimizde materyalist, maddeci bir anlayış var. Bu Avrupa’nın enjekte ettiği bir müfredat. Dolayısıyla bizim kısa zamanda öz kimliğimize dönmemiz gerekiyor. Ondan sonra da işte esrarcı, eroinci, Kapkaççı çocuklar yetişiyor. Maneviyatsız kuru bilgi bir işe yaramıyor” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
DOĞRU SÖZE NE DENIR - 4 yıl önce
Çok doğru haftada bir iki ders Din dersi ile bu iş olmaz,çocuklar,gençler maneviyatsız yetişiyorlar,TV Kanalları zaten zehirliyorlar,gençler,içkinin,fuhuşun,kumarın kıskacındalar,büyüklerle de zaten iletişim kopukluğu var,bu eğitim öğretim sistemi ile özlemini çektiğimiz gençlik yetişmez.
Avatar
Ortadirek - 4 yıl önce
Sana gore suursuz bana gore suurlu... Neden illa insanlari siniflandirmak istiyorsunuz zorla?? Ben suursuzum, dislayakmisin beni ?
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
sonuna kadar katiliyorum.derhal bütün derslerin müfredati değiştirilmeli haftada din dersi 10 saat olmali.beden,müzik gibi heleki resim gibi gereksi dersler derhal kaldirilmali.bu ne ya her taraf maneviyatsiz adam dolu.
Avatar
Çarşı esnafı - 4 yıl önce
eğitim öğretimle filan alakası yok bu işin. aile ile alakalı. bende kardeşimde babamız olmadan büyüdük. annem yetiştirdi bizi. ne alkol biliriz ne kumar. ne saygısızlık. dini bilgimizde allah'a şükür yerinde. başımızda bize yol gösterecek bir erkek yoktu. annem kendi imkanlarıyla hayatı öğretti bize. muhtaca yardım etmeyi. büyüğe saygıyı küçüğe sevgiyi. önce aile sonra insanın içindedir herşey. asalet parayla alınacak birşey değildir ve sonradan kazanılmaz. ben bugün övğnerek söyleyebilirim kardeşim nereye giderse gitsin hep hakkında övgüler alırız çok efendi çocuk diye. 18 yaşında ama ne sokak bilir, ne alkol ne sigara ne ahlaksızlık. evinden okuluna gider gelir. daha ne bana ne annesine ne bir büyüğüne sesini yükselttiğine şahit olmadık. otobüste büyüğüne yer verir, bir toplumda soru sorulmadıkça susmayı bilir. benim kardeşimde bahsettiğiniz müfredatta eğitim gördü. o neden ahlaksız olmadı? bu tamamen ailenin çocuğu nasıl yetiştirdiğiyle alakalıdır. boşuna kendinizi kandırmayın.
Avatar
Değer eğitim - 4 yıl önce
öğrencilerin geleneksel yada dini değerlere göre eğitilmesi gerekir. ahlak eğitimi gerekli. yine eğitmin 3 ayağı, okul çevre ve aile eğitime katkında bulunmalı. tv lerin ve popler kültürün saldırılarına karşı , dikkatli olunmalı. okullarda değer eğitime ilişkin farkındalık oluşmalı. zorla dini eğitime evet demek mümkün değil, olayı karıştırmayalım.