banner421
banner461
banner195

NEÜ Kadın Basketbol Takımımız Yeni Sezona Hazır

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, yeni sezona süper lig takımlarından Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Kadın Basketbol Takımı ile yaptığı hazırlık maçı ile girdi.

NEÜ Kadın Basketbol Takımımız Yeni Sezona Hazır

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, yeni sezona süper lig takımlarından Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Kadın Basketbol Takımı ile yaptığı hazırlık maçı ile girdi.
 
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Cumartesi günü saat 15:00’da kendi evinde AGÜ’yü ağırladı.  Sezon öncesi hazırlık maçını AGÜ Kadın Basketbol Takımı ile yapan NEÜ Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, maçı 59-56 kazandı.
 
Yeni Oyuncu Kadromuzla, Yeni Sezona Hazırız
NEÜ Spor Kulübü, 2016-2017 Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Lig karşılaşmaları öncesi ve 27 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihleri arasında oynanacak olan Federasyon kupasına, yeni yabancı oyuncusu ve oyuncu kadrosuyla hazır.
NEÜ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kamaşmaz, “Sezon öncesi Üniversitemiz yönetimine, siyasilerimize, şehrimizin güzide basın mensuplarına ve sporseverlerimize bugüne kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederek, yeni sezonda da bu desteklerinin devam etmesi temennisinde bulunuyoruz” dedi. 
 
Kamaşmaz “spordan önce 19 Eylül Gaziler gününde; minnet ve şükranlarımızla kahraman gazilerimizin gününü kutlar, halen tedavi gören gazilerimize Allah’tan acil şifalar dilerim. Tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha Rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Bugün yeni bir heyecan daha yaşayarak eğitim öğretim yılına binaen; 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı tüm öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.
 
Kayserinin gözde takımı AGÜ ile yapılan hazırlık maçının skorundan daha çok diğer kazanımlarının edinildiği bir maçın oynanmış olması bizleri memnun etmiştir. Şükürler olsun ki içinde bulunduğumuz süreçte dahi, ilk günkü heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öncelikli hedefimizin, bu sezon sporsever arkadaşlarımıza seyir zevki yüksek, hedefleri olan bir takım izlettirebilmek; Bununla birlikte eş zamanlı olarak, hayalini kurduğumuz alt yapı oluşumunu harekete geçirebilmek olacaktır.
 
Üniversitemiz Bayan Basketbol Takımını şehrimize kazandıran eski yönetimimizle, geçmiş sezonlarda emek veren, bu sezon da emek verecek olan arkadaş ve yöneticilerimizle hep birlikte gönlümüzü ortaya koyarak, spora olan hizmetlerimizi diğer branşlarla birlikte daha iyi yerlere taşıma arzumuzun her daim diri kalması temennimizdir.
 
Yeni sezonda profesyonel olarak basketbolda şehrimizi temsil edecek olan tek takımımıza, Siyasilerimizin, Valiliğimizin, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün, değerli basın ile sporseverlerimizin, kısacası tüm paydaşlarımızın sezon boyunca desteklerini esirgememelerini istiyor ve de sürdürmelerini diliyorum. İnşallah sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmek dileğiyle, Allah yâr ve yardımcımız olsun” diye açıklamada bulundu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.