banner461

Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Nike Halı Saha Maçlarında Şampiyon Oldu

Nike halı saha turnuvasında şampiyon olan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi futbol takımı Niğde'ye gidiyor.

banner503
Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Nike Halı Saha Maçlarında Şampiyon Oldu
10 Aralık 2016 Cumartesi 09:03

banner143
banner134
Nike halı saha turnuvasında şampiyon olan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi futbol takımı Niğde'ye gidiyor. Osmaniye, Konya, Kayseri iki takımla temsil edecek Hatay, Karaman, Aksaray ve Yozgat illeri şampiyonları ile mücadele edecek.
 
Takımın hocası Taner Aksoy yaptığı açıklamada:Nevşehirde yaptığımız bütün maçları kazanarak şampiyon olduk.Sporcularım bunu hakettiler ve Niğde ilinde yapılacak olan Bölge finallerinde oynamaya hak kazandılar.

Bu maçlarda takım kaptanı Selim Han Özcan özel bir gayret gösterdi ve bana çok yardımcı oldu.başarıda payı büyük.inşallah Niğde de yapılacak olan maçlarda ilimizi en iyi bir şekilde temsil edeceğiz.dedi.

Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlükleri, Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından sekizincisi düzenlenen 2016 Nike Halı Saha Ligi'nde bölge finalleri başlıyor. Lise kategorisinde 73, büyükler kategorisinde 70 ilde 30.000'den fazla sporcunun katılımıyla düzenlenen ligde, il elemelerinin tamamlanmasının ardından bölge ve süper bölge müsabakaları 9-10-11 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Eleme usulüyle oynanacak bölge finalleri sonunda, her iki kategoride 8'er takım, 2 - 4 Ocak 2017 tarihlerinde TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenecek Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak. Finallerin ardından Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyonlar belirlenecek.HABER : Ali ÖZCAN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.