banner461
banner195

Nevşehir de 4 Bin Faal Sporcumuz Var

2013 Yılı başından bu yana yapılan ciddi çalışmalar sonucunda ilimiz genelinde lisanslı Sporcu sayısının 19 bin sayısına kadar çıktığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, lisanslı Sporcular arasında 4 bine yakınının faal olarak spor yaptığının altını çizdi.

Nevşehir de 4 Bin Faal Sporcumuz Var
20 Eylül 2013 Cuma 12:01

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 2013 Yılı başından bu yana yapılan ciddi çalışmalar sonucunda ilimiz genelinde lisanslı Sporcu sayısının 19 bin sayısına kadar çıktığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, lisanslı Sporcular arasında 4 bine yakınının faal olarak spor yaptığının altını çizdi.

Son dönemlerde ilimizde Veteranlar futbol takımlarının daha düzenli olarak faaliyet göstermelerinin sağlandığını, sabah saatlerinde Gazi Stadı ve 3 Nolu çim sahalarda yürüyüş yapan kişi sayısının da artırıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, her gün 70 e yakın bayanın çim sahaların etrafındaki yürüyüş alanlarında düzenli olarak yürüyüş Sporu yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

İlimiz genelinde lisanslı ve faal sporcu sayılarının artırılması için tüm spor tesislerinin mümkün olduğu kadarıyla spor yapmak isteyen herkese açık tutulduğunu belirten Ünlüer, “İlimiz genelinde lisanslı sporcu sayımız şu an itibariyle 19 bine ulaşmış durumda. Bunlardan 4 bini faal olarak spor yapıyor. Bu sayının artırılması için çalışmalarımız sürüyor. Bir yandan da bayanlarımızı, 35 yaş üzeri insanlarımızı spor tesislerimize çekerek spor yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bu konuda Nevşehir halkımızın son derece duyarlı olduğunu söyleyebilirim” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Spor Yapmaya çalışan vatandaş - 5 yıl önce
müdür bey çok güzel konuşuyor.kendileri için 2 nolu çim sahayı dizayn edip maç yapıyorlar güvenlik görevlileri peşinden ayrılmıyor. düz vatandaş da spor yapmaya gelirken kapıdan zor giriyor.spor yapmak için sadece 3 nolu çim saha var onun da sulaması düzensiz yapılıyor akşam saatlerinde yürüyüşe geldiğimiz zaman tüm ıslak oluyor yürüşüş pisti.saolsunlar iranlılarda kale arkasında top oynuyorlar.tabi arada gelip artistlik yapan güvenlik görevlilerinide unutmayalım.sayın müdürüm ben bir vatandaş olarak rahat bir spor yapmak istiyorum .saygısız davranan güvenlik görevlisi istemiyorum .görevini düzgün yapsınlar.teşekkürler.
Avatar
kulüp başkanı - 5 yıl önce
lisansları yapan kulüplere malzeme yardımı etseniz dahada artar lisans sayısı.ama yalımıyor.
Avatar
MÜDÜR BEYDEN MEMNUN KİŞİ - 5 yıl önce
bence müdür bey gayet iyi ben 6 yıldır buradayım ben de sporcuyum 3 noolu sahada yürüyorum arada gelip sorun var mi diye soruyor çok iyi şeyler yapıyor birden her yer güzelleşti ben 6 yilldir buradayım basketbol oynuyorum gayet memnunum teşekkürler
Avatar
BİR SPORCU. - 5 yıl önce
allah hepinizden razi olsun . ama gerçekten spor biz gençlerin değil tüm halkımızın olmalıdır. halkımızda spor yapabilmelidir.
Avatar
SPOR ADAMI - 5 yıl önce
önemli olan 4000 lisansli sporcu olmasi değil. önemli olan yetiştirilen sporcularin birikimli ve yeterli kapasiteye sahip milli ve olimpiyat sporculari yetiştirmek. bugün baktiğinizda gençlik ve spor müdürlüğünün 4000 tane sporcusu olduğu söyleniyor ama bu sporcularin yetişmesi için müdürlük olarak neler yapılabiliyor. bu çocuklarimizin iyi bir sporcu olabilimeleri için kulüplere ne tür destekler veriliyor. kimse kusura bakmasin. gençlik ve spor bakani profesyonel takimlara yardim etmekten bahsediyor spor toto teşkilati olarak. bu gün nevşehirde son 10 yilda kaçtane amatör kulüp kapandi kimin haber var. ilimizde gönüllü spor elçileri olmasa ilimizede birakin klisansli sporcuyu tinerci gençlerle her gün mücadele ediliyor olur. herkes işini yapacak boş laflara gerek yok kulüplere destek olunacak ki gençlik kurtulsun önemli olan lisanli sporcu yetiştirmek değil önemli olan gençlerimizi ahlaki olarak geliştirmek, kulüplerimizinde bu işi yapacaği maddi destek elde etmelerini sağlamak.
Avatar
ayşe kaya - 5 yıl önce @Spor Yapmaya çalışan vatandaş
bende oraya gunluk spor yabmya gıden bırısyım. sabah ve aksam hergun duzenlı olarak sporuma gelırım. sagolsunlar hemsahayla ılgılenen arkadslar hemde guvenlık arkadslardan bır saygısızlık gormedım.artı olarak da her zaman goz onunde olarak kendılerının orda olduklarını hıssettıryorlar.
Avatar
ayse kaya - 5 yıl önce
sagolsun mudurumuzden guzel tesısler yabılmasına oncu oluyor.. sahyla ılgılen arkadsları tebrık etmek lazım sahalara cok guzel bakıyorlar.. guvenlık artkadslarıııda tebrık edıyorum .herhalde verılen gorevlerı varkı en ıyı sekılde yabmay calısyorlar