banner461
banner195

Nevşehir de Atletizm Ordusu Büyüyor

Nevşehir’de faal sporcu sayısı ve lisanslı sporcu sayılarına bakıldığında atletizm dalında son yıllarda ciddi bir artışın olduğu da göze çarpıyor.

Nevşehir de Atletizm Ordusu Büyüyor
31 Ağustos 2014 Pazar 12:41

banner143
banner134

 Atletizm Ordusu Büyüyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de faal sporcu sayısı ve lisanslı sporcu sayılarına bakıldığında atletizm dalında son yıllarda ciddi bir artışın olduğu da göze çarpıyor.

Son yıllarda uluslar arası, ulusal, bölgesel ve il içerisindeki sportif etkinliklerde atletizm branşında elde edilen başarıların öne çıkmasıyla birlikte atletizme olan ilginin de arttığı belirtiliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün de katkısıyla Atletizm antrenörleri Resul Köstekçi ve İsa Demir’in de gayretli çalışmaları sayesinde Nevşehir’de faal sporcu sayılarının başlarında atletizm branşı da yer aldı.

Edinilen bilgiye göre bin 700 dolayında lisanslı sporcusu bulunan atletizm branşında faal sporcu sayısı da 400’e yaklaşmış durumda. Yaz Spor okullarının da en çok ilgi gören spor dallarından biri olan atletizm branşına ilginin artışı önümüzdeki günlerde yepyeni uluslar arası, ulusal, bölgesel başarının da geleceğinin adeta işareti gibi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.