banner461
banner195

Nevşehir de en çok hangi takımın taraftarı var?

Aksaray,Kayseri,Niğde ve Kırşehir de En Çok GS taraftarı varken Nevşehir de en çok hangi takımın taraftarı var işte açıklıyoruz...

Nevşehir de en çok hangi takımın taraftarı var?
17 Nisan 2013 Çarşamba 19:18

banner143
banner134

 Aksaray,Kayseri,Niğde ve Kırşehir de En Çok GS taraftarı varken Nevşehir de en çok Fenerbahçe taraftarı olduğu açıklandı.
İşte oranlar Nevşehir: %39 FB - %37 GS - %18 BJK
Bilyoner'in, bu yıl dördüncü defa Türkiye’nin taraftar haritasını çizdi. İl il en çok desteklenen takımları gösteren haritada ilginç sonuçlar dikkat çekti.

En çok taraftar kimde?
Hangi şehir hangi takımı tutuyor? (HT SPOR)


2009 yılından bu yana Galatasaray’ın 8 ilde üstünlüğünü kaybetmesi, Fenerbahçe’nin ise 7 ilde taraftar kazanması dikkat çekti.Türkiye geneline bakıldığındaysa taraftarların %36’sının Galatasaraylı, %35’inin Fenerbahçeli, %19’unun Beşiktaşlı, %4’ünün de Trabzonsporlu olduğu görüldü. Kendi şehrinin takımını en çok destekleyenler ise %30’la Eskişehirspor taraftarları...81 ilde yaşayan Bilyoner üyelerinin tuttukları takımlar arasında yapılan değerlendirmeye göre; 43 ilde Galatasaray, 36 ilde Fenerbahçe, kalan 2 ilde ise Trabzonspor ve Eskişehirspor taraftarlarının yoğun etkisi hissedildi.
2009 taraftar haritasından bu yana Galatasaray’ın bazı illerde taraftar üstünlüğünü kaybettiği görülürken, Fenerbahçe’de ise taraftar artışı dikkat çekti. 2009’dan beri Galatasaray’ın 8 ilde üstünlüğünü kaybettiği farkedildi, Fenerbahçe ise tam 7 ilde taraftar çoğunluğuna ulaştı.
2009’da Galatasaray’ın en çok taraftar oranına sahip olduğu iller arasında yer alan Çorum, Kırıkkale, Gümüşhane, Isparta, Nevşehir, Manisa ve Kocaeli’de ise 2013 yılı itibariyle Fenerbahçeli taraftarların yoğun olduğu görülüyor.
2009’dan bu yana Türkiye genelinde Galatasaray’ın 1 puanlık, Fenerbahçe’nin 2 puanlık taraftar kazandığı görülüyor. Geçen süre zarfında Beşiktaş’ın ise 1 puanlık bir taraftar kaybına uğradığı anlaşılıyor. 4 senelik zaman diliminde Trabzon’daki Trabzonspor taraftarlarının sayısındaki artış da göze çarpıyor. 2009’da bu oran %72 iken şimdi %79’a kadar çıktığı görülüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet köksal - 5 yıl önce
ne alaka bana sormadılar hangi takımlısın diye,demekki bahis oynayanlarla bu oran tutulmaz, nevşehirde fenerli kumarbaz daha çokmuş :)
Avatar
turan çevik - 5 yıl önce
ne alakada bana sormadılar sivasta bende sivasspor diyomm;)