banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesine Yeni Dijital Bataryalı Mobil HF Röntgen Cihazı Alındı‏

Dijital Bataryalı Mobil HF Röntgen Cihazı ile anında hasta başında geniş dokunmatik ekrandan dijital görüntüleri alarak teşhis daha hızlı koyulabilecektir.

Nevşehir Devlet Hastanesine Yeni Dijital Bataryalı Mobil HF Röntgen Cihazı Alındı‏
10 Şubat 2015 Salı 10:27

banner143
banner134
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Röntgen çekimlerinde kullanılmak amacı ile Dijital Bataryalı Mobil HF Röntgen Cihazı alınmıştır.

 
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe; “Yeni alınan bu mobil seyyar cihazla anında hasta başında çeşitli radyografik uygulamalarda film kullanmadan x-ışını görüntüleme imkanı sunan, geniş dokunmatik ekrandan dijital görüntüleri vererek teşhisin daha hızlı yapılmasına olanak sağlayarak düşük radyosyon dozu ile yüksek kailtede çekimler yapılabileceğini tetkiklerde sağladığı büyük avantajlarla, maksimum esneklik ve klinik verimlilik sağlayacaktır. Ayrıca çekim esnasında hastaların pozisyonlandırılmasında da hastalar ve personel için önemli ölçüde kolaylık sağlayacak her türlü radyografik tetkikin gerçekleşmesine tam olarak ve esnek bir şekilde cevap verecektir. Tüm Halkımıza Hayırlı Uğurlu Olsun” dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.