banner461
banner195

Nevşehir Gençlik Bayan Basketbol Takımında Tepki : “ Gerekirse Ligden çekiliriz”

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi (TKBL) takımlarından Nevşehir Gençlik Hizmetleri Bayan Basketbol Takımı'na verilen 5 maç puan silme cezası camiada büyük tepki topladı.

Nevşehir Gençlik Bayan Basketbol Takımında Tepki :  “ Gerekirse Ligden çekiliriz”
14 Ocak 2016 Perşembe 22:12

banner143
banner134
Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde 7 sözleşmeli sporcu ile maçlara çıkmaması nedeni ile bir  uyarı yapılmadan haksız yere 5 maç hükmen mağlubiyet cezası alan Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bayan basketbol takımı haksızlıkların devam etmesi durumunda ligden çekilebileceklerini vurguladı.

Kulüp yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bazı kulüplerin rapor vererek bu cezadan kurtulduğunu kendilerinin ise rapor vermelerine rağmen bu ceza ile karşılaştıkları ifade edildi.


Bu olayın akıllara ” Neden 1-2 maç sonra uyarılmadığını ve 5 maç beklendiği” sorularını akla getirdiğini ifade eden yetkililer, haklarını tahkimde arayacaklarını ve 2. devre çıkarak yeniden yükselişe geçeceklerini kaydettiler.


Bu tür haksızlıkların devam etmesi halinde ligde kalmalarının bir anlam ifade etmeyeceğini vurgulayan yetkililer, takımın ligde mücadele edebilmesi için kısıtlı imkanlara rağmen mücadele etmeye çalıştıklarını belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.