banner461
banner195

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer’den Basına İftar

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, "2011 yılı Ekim ayında 11 bin 498 olan toplam sporcu sayımız 16 bin 48 olurken, faal sporcumuz bin 68'den bin 443'e yükseldi" dedi.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer’den Basına İftar
09 Ağustos 2012 Perşembe 14:40

banner143
banner134

 Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, "2011 yılı Ekim ayında 11 bin 498 olan toplam sporcu sayımız 16 bin 48 olurken, faal sporcumuz bin 68'den bin 443'e yükseldi" dedi.

 

Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlenen iftar yemeği öncesi basın açıklaması yapan Ünlüer, görev başladığı 2011 Ekim ayından bugüne kadar geçen sürede yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

Ünlüer, bu dönemde 60 olan kulüp sayısının 62'ye ulaştığını ifade ederek, yaz spor okullarına katılan öğrenci sayısının da bin 768'den bin 800'e ulaştığını kaydetti.

 

"2011 yılı Ekim ayında 11 bin 498 olan toplam sporcu sayımız 16 bin 48 olurken, faal sporcumuz bin 68'den bin 443'e yükseldi" diyen Ünlüer, sporun her branşında Nevşehir'i ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

 

Spor tesislerinde haftanın her günü vatandaşlara hizmet verdiklerini belirten Ünlüer, şöyle devam etti:

 

"Yaz Kur'an kursundaki ve yetiştirme yurdundaki öğrencilere spor yaptırıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Futbol Köy Okuluna ev sahipliği yaptık. 6 tanesi Türkiye Şampiyonası olmak üzere 27 ulusal müsabakaya ve 2 uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaptık. Avanos, Ürgüp, Gülşehir ve Damat İbrahimpaşa spor salonlarında tadilatlar yaptık. Kozaklı Spor Salonu inşaatı tamamlandı. Hacıbektaş sentetik çim yüzeyli futbol sahasının ihalesi yapıldı, yapımına başlanacak. 30 Temmuz'da yüzme havuzu ihalesi yapıldı, 28 Ağustos'ta da Gençlik ve Kültür Merkezi ihalesi yapılacak."


İşte Ünlüer'in açıklamaları:

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer, 2011 Eylül ayı itibari ile yapılan çalışmalar hakkında basın toplantısı yaptıktan sonra iftar yaptılar. Şube Müdürleri ve il temsilcilerinin de katıldığı programda basın mensupları ile sohbet ortamı içerisinde,yapılan çalışmaları ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi veren İl Müdürümüz Ünlüer,

Ø  2011 yılı Ekim ayında 11.498 olan toplam sporcu sayımız 16.048 olurken faal sporcumuz 1.068’den 1.443’e yükselmiştir.

Ø  2011 Ekim ayında 60 olan kulüp sayımız bugün itibari ile 62 olmuştur.

Ø  2011 yılı yaz spor okullarına katılan öğrenci sayımız 1768 İken bu yıl Yaz Spor Okullarımıza katılan öğrenci sayımız 1800 olmuştur.

Ø  Sporun her branşında İlimizi ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmenin gayretleri içerisindeyiz.

Ø  Spor tesislerimizden haftanın her günü halkımıza hizmet verir durumdayız.

Ø  Koşabiliyorken Koş projesi ile haftanın belirli günlerinde antrenörlerimiz eşliğinde halkımızla spor yapılıyor, yürüyüşe gelen halkımıza sağlık taraması hizmeti sunuluyor.

Ø  Yaz kuran kursundaki ve yetiştirme yurdundaki öğrencilere spor yaptırıyoruz.

Ø  Gençlik merkezimizce düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoymak ve onların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için projeler hazırlıyoruz.

Ø  İlimiz gençlerini diğer illere ücretsiz olarak götürüp gençlik kampları yaptırmaktayız.

Ø  Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlediği Seyyah Ulu Çınar İzinde adlı projemizle ve Temalı Gençlik Kampı ile Türkiye genelinden 3000 e yakın genç İlimize gelerek Kapadokya Bölgemizi gezme imkanı bulmuştur.

Ø  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Futbol Köy Okuluna ev sahipliği yaptık.

Ø  6 tanesi Türkiye Şampiyonası olmak üzere 27 Ulusal müsabakaya ve 2 Uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaptık.

Ø  İl Müdürlüğü binamızın fayans zemini değiştirilerek, wc ve lavabola tadilatı yapılmıştır.

Ø  Avanos Spor Salonu lavabo ve wc leri bakım onarımı yapılmıştır.

Ø  Damat İbrahim Paşa Spor Salonu lavabo ve wc leri bakım onarımı yapılarak kondisyon salonu daha verimli hale getirilmiştir.

Ø  Damat İbrahim Paşa Spor Salonunun girişindeki demir parmaklıklar kaldırılarak daha estetik bir görünüm kazandırılmıştır.

Ø  Nevşehir Belediyemiz ile iş birliği yapılarak Spor Kompleksimiz yeniden düzenlenmiş olup, 40 kişinin aynı anda spor yapabileceği spor aletleri monte edilmiştir.

Ø  Spor Kompleksimizin yeniden yapılanması ile birlikte nizamiye ve güvenlik kulübesi yeniden dizayn edilmiştir.

Ø  Avanos Spor Salonu, Kamp Eğitim Merkezi ve Damat İbrahim Paşa Spor Salonuna güvenlik kamera sistemi yapılmıştır.

Ø  Ürgüp ve Gülşehir Spor Salonlarındaki sabit basketbol potaları kaldırılarak yerine hareketli daha kullanışlı potalar yapılmıştır.

Ø  Kozaklı Spor Salonu inşaatı tamamlanmıştır.

Ø  Hacıbektaş Sentetik çim yüzeyli futbol sahasının ihalesi yapılarak yapımına başlanacaktır.

Ø  30 Temmuz 2012 tarihinde yüzme havuzu ihalemiz yapılmıştır.

Ø  28 Ağustos 2012 tarihinde Gençlik ve Kültür Merkezi ihalemiz yapılacaktır.

Bu çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen başta Nevşehir Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş’a, Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Erdal Feralan, Sayın Murat Göktürk ve Sayın Ebubekir Gizligider’e Belediye Başkanlarımıza, basın mensuplarımıza, il temsilcilerimize ve kıymetli Nevşehir Halkımıza teşekkür eder, saygı ve şükranlarımı sunarım, dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.