banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz Futbol Köyünü Ziyaret Etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ülker’in ortaklaşa düzenlediği Kız Futbol Köyü Nevşehir’in Avanos ilçesinde başladı.

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz Futbol Köyünü Ziyaret Etti
01 Ağustos 2015 Cumartesi 00:46

banner143
banner134
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ülker’in ortaklaşa düzenlediği Kız Futbol Köyü Nevşehir’in Avanos ilçesinde başladı. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, geleceğin milli futbolcularının yetiştirildiği futbol köyünü ziyaret etti. Nevşehir’de 3.kez düzenlenen ve 7 Ağustos tarihine kadar sürecek olan TFF Ülker Kız Futbol Köyü Avanos ilçesindeki Avrasya Otel’de start aldı. TFF Ülker Futbol Köyü’ne Samsun, Gaziantep, Adana, Ankara, Karadeniz Ereğli, Eskişehir, Konya ve Kayseri’den toplam 40 sporcu katılıyor. Futbol Köyü’nün Nevşehir Koordinatörlüğünü Aytürk Kıyıcı yaparken, futbol köyünde 4 antrenör görev alıyor. Ayrıca bir rehber öğretmen, bir drama, bir toplum gönüllüsü de Futbol Köyü’nde görev yapıyor. 12-13 yaş gurubundaki öğrencilere burada futbol eğitiminin yanı sıra kişisel gelişim, drama, sanat atölyesi, futsal ve futbol oyun kuralları hakkında eğitim veriliyor.

‘MİLLETVEKİLİ AÇIKGÖZ’DEN MİNİK YILDIZLARA ZİYARET’

TFF Ülker Kız Futbol Köyündeki sporcuları ve antrenörleri beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ile birlikte ziyaret eden AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, sporcularla sohbet etti. Sporcuların drama derslerine katılan Açıkgöz ve Ünlüer, çeşitli illerden gelen sporculara hediyeler dağıttı. Geleceğin yıldızlarını Nevşehir’de görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Milletvekili Açıkgöz: “Böylesine önemli bir organizasyonun bir ayağının da şehrimizde gerçekleştiriliyor olması çok güzel. Öyle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda milli formayı terletecek olan birçok yıldızımız bu köyden çıkacak. Çocuklarımızın yaz tatillerini bu şekilde spor yaparak, futbol oynayarak geçirmesi spora gönül veren bir siyasetçi olarak beni çok mutlu etti” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ünlüer’de, “Türkiye’de şu anda genç bir bakanlığımız ve genç bir spor bakanımız var. Çocuklarımızın, gençlerimizin spora yönelmeleri ve başarıyı yakalayabilmeleri için birçok proje gerçekleştiriliyor. Öyle inanıyorum ki gelecek yıllarda Türk gençleri birçok spor branşında dünyada adından sıkça söz ettirecek. Bizler her zaman gençlerin yanındayız. Böylesine önemli organizasyonda gençlerimizin katılımı bizleri sevindiriyor” dedi. Milletvekili Açıkgöz ve İl Müdürü Ünlüer daha sonra kız futbolcuların antrenman yaptıkları sahada sporcular ile birlikte fotoğraf çektirdi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.